Bir yanda sevinç! Bir yanda gözyaşı!

Belediye Kültür Merkezi’nde TOKİ evleri sahiplerini buldu. Binlerce kişinin izlediği kura törenine gözyaşları ve sevinçler damgasını vurdu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konut alanında alt ve orta gelir grubuna yönelik inşaatı süren projelerinde hak sahiplerinin belirlenmesi amacıyla kura çekilişi yapıldı. Başvuruları tamamlanan konutlar kura çekilişiyle sahiplerini buldu. Torbalı 4. Noter tarafından yapılan kura sonuçları bugün TOKİ’nin internet sitesinde yayınlanacak.

4774 VATANDAŞ KATILDI

TOKİ tarafından Torbalı Alt Gelir Grubu için inşa edilen 127 adet konut ve Torbalı Orta Gelir Grubu için inşa edilen 159 adet konut için kura heyecanı yaşandı. Binlerce başvuru sahibi ev sahibi olmak için BKM’de toplantı. Ev sahibi olmak isteyen toplam 4774 vatandaş başvurusunu tamamlayıp kura çekilişine katılmaya hak kazandı.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

2+1 ve 3+1 tipinde konutlardan oluşan TOKİ Torbalı konut projesinde toplam 315 adet konut olarak tasarlandı. Şimdiye kadar projede kuraya katılmaya hak kazanan 5 bine yakın vatandaşın başvuru yaptığı öğrenildi. Kurada ismi okunan vatandaşlar salonda büyük sevinç yaşayarak gözyaşları döktü. Bazı vatandaşlar ismi okunmadığı için üzüntü yaşadı.

ŞEHİT AİLELERİNE ÖNCELİK VERİLDİ

Kura İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlk olarak şehit yakınlarına yönelik kura çekildi. Şehit aileleri için salondaki binlerce kişi alkışta bulundu. Ardından engelliler kontenjanından başvuran ev sahipleri belli oldu. Yaklaşık 2 saat süren kura ev sahiplerinin belirlenmesiyle sona erdi. Vedat AKSU

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.