Kaya yemin etti

Kaya yemin etti

TBMM 27. dönem milletvekilleri yemin etti. Yemin töreni için kürsüye gelen Torbalı’nın evladı Mahmut Atilla Kaya, basın mensuplarına Torbalı’nın kuru inciri ve zeytin kolonyasından dağıttı

Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, meclis kürsüsüne çıkarak yemin etti. İlk olarak 1 Kasım 2015 seçimlerinde meclise giren ve 24 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili seçilme başarısı gösteren Kaya, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim” şeklindeki metni okudu.

KURU İNCİR DAĞITTI

TBMM 27. dönem milletvekilleri yemin etti. Yemin töreni için kürsüye gelen Torbalı’nın evladı Mahmut Atilla Kaya, basın mensuplarına Torbalı’nın kuru inciri ve zeytin kolonyasından dağıttı. 2. kez vekil seçilen Kaya yaptığı kısa değerlendirmede, “TBMM'de 27. Dönem milletvekili kayıt işlemlerini tamamladık. Ardından basın mensuplarına Torbalı'mızın kuru inciri ve zeytin kolonyası ile Göztepe'mizin atkısını, fularını dağıttık. Yeni dönemin memleketimize, milletimize, Gazi Meclisimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. TBMM Genel Kurulu'nda 27. Dönem Milletvekilliği yeminimizi gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.