Şehiriçi güzergahı değişti!

Şehiriçi güzergahı değişti!

Şehiriçi dolmuşlarının hattına yeni güzergahlar eklendi. İlçe halkının talebi doğrultusunda şehiriçi dolmuşları artık çok daha fazla noktadan geçecek

ULAŞTIRMA ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geçtiğimiz aylarda güzergah izni iptal edilen 75 şehiriçi dolmuş arasında 25 aracı bulunan S. S. Torbalı Metropolis Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, günlerce sürdürdüğü hukuk savaşını sonunda kazanarak, güzergâhlarına geri dönmüştü. 6 Nisan 2018 tarihinden bu yana hizmet vermeyi sürdüren S. S. Torbalı Metropolis Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, İlçe halkının yoğun talebi sonrasında güzergah değişikliğine gitti.

YENİ GÜZERGAH ŞU ŞEKİLDE BELİRLENDİ

KOOPERATİF yönetimi tarafından yeni güzergaha göre, Çaybaşı’da bulunan yeni ilçe garajından hareket edecek olan şehir içi dolmuşlar, D-550 İzmir Aydın Karayolu üzerinden eski ilçe garajı güzergahını kullanarak, sırasıyla İsmetpaşa Caddesi, Kazimdirik Caddesi, Mithatpaşa Caddesi, Doganbursalıoğlu Caddesi, Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl İlk ve Ortaokulu, Koruluk Evleri önünden 3548 Sokak, Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu, Torbalı Huzurevi, Miraç Sitesi, Haluk Alpsu Bulvarı, Torbalı IZBAN, Metropolis Caddesi, Kipa ve Atatürk Sanayi Sitesi  üzerine taşımacılık hizmetine devam edecek.

TALEBE GÖRE HİZMET

GERİYE dönüşün de aynı güzergahlar üzerinden sağlanacağını belirten S. S. Torbalı Metropolis Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Veysi Güner, güzergah değişikliğine yönelik çok fazla talep aldıklarını belirtti. Yönetim ve üyeler olarak yeni güzergah değişikliğinin uygulamaya konulduğunu ifade eden Güner, “Geçtiğimiz aylarda hukuk mücadelesi verdiğimiz dönemde ilçe halkının bizlere verdiği desteği unutmak, yok saymak ve taleplere kulam tıkama dönemi bitmiştir. Bizler tekrardan hak ettiğimiz güzergâhlarımıza geri döndüğümüzde bir söz vermiştik. Hizmeti ilçe halkının taleplerine göre şekillendireceğiz diye. Şimdi de o sözlerimizi uygulamaya dökme zamanı geldi. Yeni güzergâhlarımız şimdiden tüm Torbalı’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.