Fabrikatörlerin tercihi Karakuyu

Fabrikatörlerin tercihi Karakuyu

Torbalı’daki Organize Sanayi Bölgeleri ve Kuşçuburun’daki sanayi yapılaşması ardından işadamları yer arayışına girdi. Bir zamanlar sanayi yapılarının duraksadığı Karakuyu Mahallesi’nde yeni sanayi kuruluşlarının çalışmaları boy göstermeye başladı

TORBALI’daki Organize Sanayi Bölgeleri ve Kuşçuburun gibi serbest dağılımın olduğu sanayi arsalarındaki fiyatların artması ve yerlerin satılmasıyla işadamları yer arayışına girdi. İzmir-Aydın Karayolu üzerindeki arsaların aşırı seviyede değerlenmesi ardından işadamları çareyi Karakuyu’da buldu. Bir zamanlar Karakuyu’da duraksayan sanayi yatırımları yeniden canlanmaya başladı.

YENİ BİNALAR BOY GÖSTERİYOR

ESKİ fabrika ve büyük imalathane binalarının boş durmasının yanı sıra hazır beton kullanılarak yeni binalar inşa ediliyor. Tarım ve zeytinliklerin arasına kurulan fabrika binaları göze çarpsa da işadamlarının başlangıç yapmasına Karakuyu’daki araziler, büyük bir olanak sağlıyor. Daha önce Pancar, Çaybaşı ve Kuşçuburun’da olduğu gibi Karakuyu’da da sanayi yatırımlarının hızlı bir şekilde artacağı öngörülüyor.

ARAZİLERİN FİYATI ARTTI

FABRİKA ya da büyük imalathane kurulması için alınan arsaların aşırı derecede yüksek rakamlara satıldığını belirten ilçedeki emlakçılar, Karakuyu’nun cazip bir yer olduğun ifade etti. Karakuyu’da arazilerin ova gibi düz ve anayollara yakın olması nedeniyle büyük ticarethane ve imalathanelere büyük olanak sağladığı belirtildi. Emlak sektörünün önde gelen isimleri, Karakuyu’daki anayollara yakın arazilerdeki fiyatın daha da artmadan yatırım olarak alınması gerektiğine dikkat çekti.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.