Torbalı’ya 3. hat!

Torbalı’ya 3. hat!

Şehiriçi ulaşımının 2 olan hat güzergahı 3’e çıkarıldı. 51 dolmuş Torbalı’da geçilmedik sokak ve cadde bırakmayacak. Yeni güzergahta gazetemizin gündeme getirdiği İZSU’nun yeni hizmet binası da var

TORBALI’NIN kanayan yarası haline gelen şehir içi ulaşımını rahatlatacak bir adım atıldı. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in öncülüğünde yapılan çalışma ile ilçeye 3. dolmuş güzergahı konuldu. 3. güzergah Çaybaşı’dan başlayıp, Belediye meydanı, Tepeköy İzban İstasyonu, Muratbey Mahallesi, Özbey Yolu, Ertuğrul Dörtyol kavşağı, su deposu, İZSU, Kız Meslek Lisesi, Adliye arkası, Torbalı Devlet Hastanesi’nden geçip Torbalı mezarlığında sona eriyor. Dolmuşlar aynı güzergahı izleyerek geri dönüyorlar.

MURATBEY’DEN HASTANE’YE

ÖZELLIKLE İZBAN hattının ilçeyi ikiye bölmesi sonucu Muratbey Mahallesi’nde yaşayan insanların hastaneye gitmekte sıkıntı çektiklerini belirten Yedi Eylül Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Halil Öztürk, “İzban hattının Torbalı’yı ikiye bölmesiyle beraber tren yolunun diğer tarafında kalan vatandaşlarımız yeni hastaneye giderken sıkıntı yaşıyorlardı. Bu konuda belediyemiz ve muhtarlarımızla yaptığımız çalışmada UKOME’ye başvuruda bulunduk. 18 muhtarımızın imzası ve Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez’in desteği ile yeni güzergah iznimiz çıktı” dedi. 

SEFERLER 10 DAKIKADA BIR

YENI güzergahta 51 adet minibüsün dönüşümlü olarak görev yaptığını belirten Öztürk, “Dönüşümlü olarak her gün 15 adet minibüs 10 dakika arayla yeni güzergahta sefer yapıyor. Yolcularımız da hem yeni güzergahtan hem de hizmet kalitesinden oldukça memnun olduklarını söylüyorlar. Bizler de şoför esnafı olarak elimizden geldiği kadar Torbalı halkına konforlu bir hizmet sunmaya çalışıyoruz. Seferlerimiz sabah 06.30’da başlayıp, akşam 20:00’a kadar devam ediyor” şeklinde sözlerini tamamladı.

GAZETEMİZ BÖYLE DUYURMUŞTU

10 YILDIR Tepeköy Mahallesi Erdinç Tekirli Caddesi üzerinde faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU geçtiğimiz günlerde yeni yerine taşınmıştı. Alpkent Mahallesi Naci Tuncer Bulvarı üzerine taşınan kurum Torbalı halkına daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyordu. Ancak, İZSU’nun yakınında şehiriçi veya ESHOT hattının geçmemesi vatandaşları mağdur etmişti. Dolmuştan inip dakikalarca yürümek zorunda kalan Torbalılar bu sorunlarının çözülmesini istiyorlardı. Gazetemizin gündeme getirdiği bu sorunun ardından 3. hat çalışmalarına İZSU’da dahil edildi. Şehiriçi dolmuşları bundan böyle İZSU Hizmet Binası’nın da hemen önünden geçecek.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.