Polis memurundan skandal sözler!

Polis memurundan skandal sözler!

Torbalı’da çok hırsızlık olayı oluyor ama biz emniyetimiz güzel şeylerle anılsın istiyoruz diyen gazetemizin sahibi Feyim Özçelik’e, Aslan Yılmaz isimli polis memuru “Zaten olumsuz yazamazsınız. Daha önce yazan Özgür Torbalı Gazetesi’nin sahibi Tarkan Türkmen’i sürükleyerek karakola götürmüştük” cevabını verdi. Küstahça konuşmaya devam eden polis arkasında siyasi güç olduğunu belirterek, emniyet müdürünün koltuğuna oturması halinde müdürün kendisine kalk yerimden diyemeyeceğini iddia etti

Saat 01.00 sularında mesai saatleri içerisinde devriye görevindeyken Sadık İleri Bulvarı üzerinde bulunan bir kafe de oturan iş adamlarını görüp masalarına giden polis memuru Aslan Yılmaz, burada skandala imza attı. Emniyet teşkilatındaki çalışma şartlarından dert yakınan ve masadaki iş adamlarına siyasi gücü olduğu için teşkilat içerisinde çok rahat çalıştığını söyleyen polis memuru Aslan Yılmaz, son dönemde artan hırsızlık olaylarına ise “çok önemli şeyler değil, Torbalı’da daha büyük olayların peşindeyiz” dedi. Gazetemizin sahibi Feyim Özçelik’in kamuoyunun hırsızlık olaylarına tepkisi büyük ama biz emniyet teşkilatını mümkün olduğunca başarılı çalışmalarıyla gündeme getirmek istiyoruz sözlerine Yılmaz, “Siz bizimle ilgili olumsuz yazamazsınız. Daha önce Özgür Torbalı gazetesinin sahibi Tarkan Türkmen’i hakkımızda olumsuz yazılar yazdığı için sürükleyerek karakola götürdük” cevabını verdi. Masadaki iş adamlarının büyük tepkisini çeken Yılmaz bu sözlerinin ardından masadan kovularak mekandan çıkartıldı.

“MÜDÜRÜN MASASINA OTURURUM”

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde uzun yıllardır görev yapan polis memuru Aslan Yılmaz, devriye gezdiği mesai saatleri içerisinde girdiği bir kafede mahalle kabadayılarını aratmayan bir üslup kullandı. İşadamlarını gören ve devriyede olması gerekirken kafeye girerek masalarına oturan Aslan Yılmaz ilk olarak yıllardır bünyesinde çalıştığı teşkilatı kötüledi. Gece mesaisinde çok az personelle çalıştıklarını ve bu sayının en az 2 kat daha fazla olması gerektiğini anlatan Aslan Yılmaz, iş adamlarının masasında anlamsız bir şekilde kendisini övmeye başladı. Yerli yersiz konuşan ve arkasında çok önemli bir siyasi gücün olduğunu anlatan Aslan Yılmaz isimli polis memuru, siyasi gücüne vurgu yapmak amacıyla “ben istesem emniyet müdürünün odasına gidip masasına otururum, bana kalk bile diyemez” gibi oldukça iddialı cümleler sarf etti.

“BUNLAR ÖNEMLİ ŞEYLER DEĞİL”

İşadamlarının toplandığı ve ekonomi üzerine sohbet ettikleri masaya mesai saatlerinde gelip oturan Aslan Yılmaz konuşmasını uzattıkça uzattı. Gece mesaisinde az personelin görevlendirildiğini ve bu yüzden çok çalışmak zorunda kaldıklarını söyleyip bir yandan mesai saatlerinde kafe de oturarak kendisiyle çelişen polis Aslan Yılmaz, vatandaşın son dönemde canını yakan hırsızlık olaylarına ise, “bunlar önemsiz şeyler, biz daha büyük olayların peşindeyiz” dedi. Özçelik Yönetim Kurulu Başkanı Feyim Özçelik bunun üzerine çok kısa sürede gazetemizin 3 motosikletinin çalındığını ve halen daha bulunamadığını hatırlatarak, “Bunun dışında bir çok hırsızlık şikayeti alıyoruz. Ama biz emniyetimiz güzel çalışmalarıyla duyulsun istiyoruz” dedi. Polis memuru Aslan Yılmaz, “siz zaten bizimle ilgili olumsuz yazamazsınız. Olurda yazarsanız biz yapacağımızı biliriz. Daha önce Özgür Torbalı gazetesinin sahibi Tarkan Türkmen’i sürükleyerek karakola götürmüştük” cevabını verdi. Saçmalıklara daha fazla dayanamayan iş adamları kabadayı gibi konuşan polis memuruna tepki gösterip masadan kovarak onu dışarı çıkardılar.

“KAYMAKAMI VE MÜDÜRÜ GÖREVE DAVET EDİYORUM”

Mesai saatlerinde kafede keyif yapmaya çalışıp mahalle kabadayısı üslubuyla konuşan polis memurunun tehdit gibi sözleri üzerine bir açıklama yaparak yaşadıkları durumu kınayan Özçelik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Feyim Özçelik, “Başarılarıyla her kesimin sevgisini kazanan Kaymakamı ve uyuşturucuyu bitirme noktasına getiren Emniyet Müdürünü göreve davet ediyorum. Gece gündüz demeden çalışan emniyet teşkilatının bir mensubu halka açık bir ortamda nasıl böyle konuşabilir? Karakola sürükleyerek götürmek ne demek? Bu üslup hiç etik değil. Bunun dışında bir polis memuru mesai saatleri içerisinde kafeye gelerek iş adamlarının masasına oturup tehdit edercesine küstahça konuşma cesaretini kimden alıyor. Mahalle kabadayısı gibi konuşan bu polis memuru medyayı sizi sürükleyerek götürürüm diyerek nasıl tehdit edebiliyor? Emniyet Müdürü teşkilatta disiplini sağlayamıyorsa o zaman o koltuğa ben müdürün masasına otursam bana kalk bile diyemez diyen bu polis memuru otursun” diyerek duruma tepki gösterdi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.