10 gündür akıyor

10 gündür akıyor

İlçede su patlakları devam ediyor. Son olarak Atatürk Mahallesi’nde yaşanan patlak vatandaşı isyan ettirdi. Günlerdir müdahalenin olmadığı patlağa tepki büyük

Genelde yazın baş gösteren, son zamanlarda yine artış gösteren ve hemen hemen Torbalı’nın her yerinde görülen su patlakları vatandaşa adeta saç baş yoldurtmaya devam ediyor. Birçok mahallede su patlaklarının önüne geçilemezken su patlaklarının eski şebekelerin olduğu noktalarda olduğu belirtiliyor. Su patlağı şikayetlerinin önüne geçemeyen İZSU ekipleri şebeke borularını yenileyerek kalıcı çözüm üretmeye çalışsa da çalışmaların yavaş ilerlemesinden dolayı başarılı olamıyor. Su patlağının en yoğun olduğu yerlerin başında Atatürk Mahallesi geliyor. 1597 sokakta gerçekleşen patlak tam 10 gündür onarılmıyor. Mahallelinin telefonlarına rağmen İZSU ekiplerinin onarmadığı patlakta bölgede su baskınlarına dahi neden oluyor. Daha önce de defalarca patlayan yer, tam üç sokağı sular altında bıraktı.

İZSU’YA TEPKİ

Son zamanlarda Ertuğrul, Torbalı, Subaşı mahallelerinin yanı sıra sanayide gerçekleşen su patlağı haberlerinden sonra bir haberde Atatürk Mahallesi’nden geldi. Atatürk Mahallesi’nin birçok sokağında su patlağı bulunurken, sokakların çamur deryasına döndüğü görüldü. Öyle ki su patlakları sokakları sular içinde bırakmaya başladı. Patlaklar nedeniyle İZSU’yu arayıp geri dönüş alamadıklarını ifade eden Zülküf Güloğlu, “10 gündür patlağın onarılmasını bekliyoruz. Defalarca İZSU’yu aradık ancak hala bir çözüm üretilmedi. Vatandaşın talebine neden kulak asmıyorlar” diye tepki gösterdi.

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.