Türkmen’den açıklama “Son derece çirkin”

Türkmen’den açıklama  “Son derece çirkin”

Aslan Yılmaz isimli bir polis memurunun bir kafede toplantı halindeki iş adamlarının masasına giderek burada sarf ettiği skandal sözlerin yankıları sürüyor. Polis memurunun kendisine yönelik ithamlarıyla ilgili açıklama yapan Özgür Torbalı gazetesinin sahibi Tarkan Türkmen, polis memurunun açıklamalarının gerçeği yansıtmadığına vurgu yaptı

Gazetemizin 16.07. 2018 tarihli sayısında bir polis memurunun işadamlarına sarf ettiği skandal niteliğindeki sözlerle ilgili Tarkan Türkmen’den açıklama geldi. Polis memurunun kendisi hakkında sürükleyerek götürdük ifadelerini son derece çirkin bulduğunu ve bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını kaydeden Tarkan Türkmen, “Bir polis memurunun benim için “Sürükleyerek karakola götürdük” şeklinde son derece çirkin ve bir söylemde bulunduğu iddia ediliyor. Burası muz cumhuriyeti değil, yasalar ve kanunlarla yönetilen Türkiye Cumhuriyeti’dir. Polis memuru dahil hiç kimse bir vatandaşı, hele hele kamu görevi yapan bir gazeteciyi sürükleyerek karakola götüremez. Zamanında Emniyet Teşkilatı’mız içerisinde görev yapan bazı polis memurları ile çeşitli şekillerde karşı karşıya geldiğimiz olmuştur ancak bugün o polis memurlarının büyük bir bölümü FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle teşkilattan atılmıştır. Zaten bizim mücadelemiz de bugüne kadar hep FETÖ’cü memurlarla olmuştur. Onun dışında vatanını, milletini, bayrağını ve ezanını seven hiçbir polis memuru ile ters düşmemiz, karşı karşıya gelmemiz söz konusu dahi olamaz” dedi. Süreci yakından takip ettiklerinin altını çizen Türkmen, “Bizim üzerimizden hiç kimse prim yapmaya kalkışmasın. Türkmen Medya olarak Torbalı’da 10 yıla yakın bir süredir onurumuzla gazetecilik faaliyeti yapmaktayız” ifadelerinde bulundu.

“FETÖ’CÜLERLE MÜCADELE ETTİM”

FETÖ’cü memurlara karşı verdiği mücadeleye vurgu yaparak, bu tür söylemlerin kendisini iş adamları ve kamuoyu nezdinde küçük düşürme amacıyla yapılmış olabileceğini ileri süren Tarkan Türkmen sözlerini şöyle sürdürdü. “Bugüne kadar birçok defa gerçek dışı ithamlarla saldırılara maruz kaldık. Türkmen Medya olarak hakkımızı ilgili mercilerde arayacak, yasal süreç hakkında kamuoyunu da sık sık bilgilendireceğiz. Üzerinin kapatılması mümkün olmayan bu iddialar hakkında hiç kimse bizden susmamızı beklemesin. Hakkımızda gerçeklikten uzak, kamuoyunda bizleri küçük düşürecek bu ithamlar hem çok çirkin, hem de büyük bir ayıptır. Bu konunun üzerine sonuna kadar gideceğimizi okurlarımıza buradan bildirerek söz konusu gerçek dışı ithamları da kınadığımızı belirtmek istiyorum. Bugüne kadar Torbalı’daki hiçbir resmi kurum ve kuruluş ile şahsi bir kavgaya girmedik. Daha önce de söylediğim gibi Torbalı’da daha önce FETÖ’cü memurlarla karşı karşıya geldiğimiz olmuştur. Aynı zihniyet ve üyeleriyle bugün de mücadele etmeye, bu uğurda her türlü bedeli de ödemeye hazırız. Ancak ülkesine bağlı, bayrağını seven hiç kimseyle bir kavgamız olmamıştır. Bizim Torbalı’daki tek kavgamız, ekmek kavgamızdır. Bizim üzerimizden farklı algılara sebep olacak bir takım çirkin olaylarda ismimizin geçmesi bizleri ve okurlarımızı son derece üzmüştür”

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.