Usta oyuncu 15 Temmuz’u oynadı

Usta oyuncu 15 Temmuz’u oynadı

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in yazıp oynadığı 1915'den 15 Temmuz'a adlı tiyatro gösterisi Torbalı’da izleyiciyle buluştu. Yenilmez performansıyla ayakta alkışlandı

İZMİR Valiliği ve Torbalı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilçeye gelen Yenilmez, tek kişilik oyunuyla izleyenleri mest etti. Türk tarihinin çeşitli dönemlerinden kesitlerin sunulduğu, kahramanlık öykülerinin canlandırıldığı oyun Çanakkale Savaşları ve 15 Temmuz’dan karelerin yer aldığı slayt gösterisiyle başladı. İzleyenler oyun bitiminde Ahmet Yenilmez’i ayakta alkışlarken Torbalı Kaymakamı Kadir sertel Otcu ve Torbalı Belediye Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar da sahneye çıkarak sanatçıya çiçek takdim ettiler. İl dışında bulunan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  sinema ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’i telefonla arayarak, ilçede bulunmasından duyduğu memnuniyeti iletti. Başkan Görmez Torbalı’da sahnelediği oyun için Yenilmez’e teşekkür etti.                         

SAHNEDE DEVLEŞTİ

SİNEMA, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in yazıp oynadığı 1915'ten 15 Temmuz'a isimli tiyatro gösterisi Torbalı’da sahnelendi.  Belediye Kültür Merkezi'ndeki gösteriyi izleyenler arasında Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Değer ve Turgut Buluş, Emniyet Müdürü Zeki Oğuz Kesen, Ayrancılar Karakol Komutanu Recep Üncü de yer aldı. Sahnelenen tiyatro oyununda Ahmet Yenilmez sahnede adeta devleşti.

15 TEMMUZ’U TİYATROYLA ANLATTI

1915’TEN 15 Temmuz’a” adlı tek kişilik tiyatro oyunu sahnelendi. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında gerçekleşen tiyatro oyununa ilgi düşük kaldı. Tek kişilik tiyatro gösterisi Türklerin Anadolu'ya gelişinin anlatımıyla başladı. Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşu ve Çanakkale Savaşı ile devam eden gösteri, 15 Temmuz hain darbe girişimindeki kahramanların hikayesiyle son buldu. Ahmet Yenilmez, 15 Temmuz’un halkın kendi iradesine, kendi devletine sahip çıkmasının adı olduğunu tiyatro oyunu ile anlatmaya çalıştı. Yenilmez’in gösterisi sık sık alkışlarla kesilirken, Kaymakam Otcu, Yenilmez’e gösteri sonrası çiçek takdim etti.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.