Gümüş değil Altınordu!

Gümüş  değil Altınordu!

Altınordu’da alt yapıya verilen önem ve değer tüm Türkiye’nin konuştuğu gündem maddesi. Bizler de Torbalı Ege Gazetesi olarak Altınordu’lu gençler ile ve teknik heyet ile bir röportaj gerçekleştirdik

Özellikle birçok genç ve çocuğun hayallerini süsleyen kulüplerden biri olan Altınordu, Torbalı’da aktif olarak sürdürdüğü spor okulları çerçevesinde birçok genci ağırlıyor. İyi birey, İyi vatandaş, İyi futbolcu sloganı ile çıktıkları bu yolda yetiştirdikleri sporcular ile gurur duyan Altınordu, Torbalı spor okulu ile de adından söz ettiriyor. Yetenekli bir çok gencin ilk tercihi olan Altınordu’da alt yapıya verilen değer, rol model olarak seçilmiş durumda. Geleceğe yatırım olarak görülen Altınordu, adeta bir futbolcu fabrikası.

HEDEF YETENEKLİ VE AHLAKLI SPORCU YETİŞTİRMEK

Altınordu’da alt yapıya verilen önem ve değer tüm Türkiye’nin konuştuğu gündem maddesi. Genellikle kendi yetiştirdiği oyuncular ile sezona başlayan, farklı takımlardan sadece transfer konusunda nokta atışı yapan ve yabancı oyuncu getirmeyen bir kulüp havasında. Öyle ki İzmir’in alt yapı konusunda iki büyük takımı Altay ve Altınordu, günümüzde halen daha önemli sporcular yetiştiriyorlar. Altınordu Spor Okulu Torbalı antrenörü Ümit Akcan, “Bizim birinci görevimiz kaliteli sporcular yetiştirip, geleceğe büyük yatırımlar yapmak. Ancak son yıllarda gördük ki ülkemizde ‘İYİ’ bir birey olarak yetişen sporcu sayısı azaldı. Bu yüzden bizlerin sporcu yetiştirirken ilk hedefi iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu” diye konuştu.

GELECEĞİN CENGİZ ÜNDER’LERİ

Altınordu spor okuluna devam eden çok yetenekli oyuncular mevcut. Özellikle gerekli eğitimleri alan sporcuların teknik heyetin gözüne girmesi gün ve gün daha rahatlaşıyor. Teknik heyetin gözüne giren oyunculardan Ersin Coşun ve Ozan Erol, gazetemize konuştu. Coşun ve Erol, “Bizler futbolu severek büyüyen çocuklarız. Altınordu’da gerekli tüm eğitimleri alıyoruz. Gelecekte yine Altınordu camiasının içinden, alt yapısından yetişen Cengiz Ünder gibi olmak istiyoruz” diye konuştular.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.