Torbalı’da KOSGEB savaşı

Torbalı’da KOSGEB savaşı

İlçede yıllardır Torbalı Ticaret Odası tarafından sağlanan KOSGEB girişimcilik kursları şimdi İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı Belediyesi ve Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından da verilmeye başlandı

Torbalı’da son günlerde KOSGEB savaşı yaşanıyor. Kuruluş amacı girişimcilik kültürünün gelişmesine katkıda bulunup, KOBİ’lerin rekabet güçlerini geliştirerek sosyal ve ekonomik kalkınmada ki paylarını arttırmak olan KOSGEB girişimcilik kurslarında Torbalı’da büyük talep var. İlçede yıllardır Torbalı Ticaret Odası tarafından sağlanan kurslar şimdi İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı Belediyesi ve Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından da verilmeye başlandı. Bu durum ilçede hem talebin yüksekliğini hem de iş dünYasındaki potansiyeli gözler önüne seriyor.

ESNAF ODASI DA EL ATTI

KOSGEB girişimcilik kurslarının ilçede bu denli talep görmesinin en önemli faktörlerinden biri Torbalı Ticaret Odası. Bünyesinde İŞKUR ile ortaklaşa onlarca kurs düzenleyen Ticaret Odası’ndan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı Belediyesi ve Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası da kurslar için başvurular almaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası aracılığı ile Torbalı Hizmet Merkezi’nde kursiyerleri kabul ederken, belediyede de bu talep için özel birim oluşturuldu. Son olarak başvuru almaya başlayan Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 8 Ağustos’a kadar başvuruları alıp kursları açmaya başlayacak.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.