Yayalara büyük saygısızlık

Yayalara büyük saygısızlık

Şehit Uzman Çavuş Tolga Sağlam Yaya Altgeçidi, yayalar kadar motosikletler tarafından kullanılıyor. Yayaların hakkını gasp eden motosikletliler, canlarını da tehlikeye atıyor

Bölgede büyük bir sıkıntıyı gideren Şehit Uzman Çavuş Tolga Sağlam Alt Geçidi’nde istenmeyen görüntüler yaşanıyor. Engelliler, pazar ve bebek arabası kullanıcıları için yapılan rampayı sürekli kullanan bisiklet ve motosiklet sürücüleri hem kendilerini hem de ilçe sakinleri için tehlikeli hareketlerde bulunmaya devam ediyor. Vatandaşların geçmesi gereken yeri motosikletlerle işgal edip sorumsuzca davrananlar saptandığında ise para cezası uygulanıyor.

VATANDAŞIN HAKKI GASP EDİLİYOR

İZBAN hattının ikiye ayırdığı Muratbey Mahallesi ile Tepeköy Mahallesi arasına yapılan Şehit Uzman Çavuş Tolga Sağlam Yaya Altgeçidi, yayalardan çok motosikletler tarafından kullanılıyor. “Bu kadarına pes artık” dedirten görüntüler her gün yüzlerce defa yaşanıyor. Yaya alt geçidinden ortalama olarak her üç dakika da bir motosiklet geçiyor. Yayalar çoğu zaman ezilme tehlikesi ile burun buruna geliyor. Alt geçitteki engelli rampasını kullanan motosikletler, yayaların can güvenliğini tehdit ettikleri gibi engelli vatandaşlarında hakkını gasp ediyorlar.

GEÇİDE KADAR ÜŞENİYORLAR

Yasak ve son derece tehlikeli olmasına rağmen duyarsız kişiler, motorlu araçları ile yaya alt geçidini kullanmaktan vazgeçmiyor. Yaya alt geçidi ile araç alt geçidi arasında yalnızca 500 metre mesafe bulunuyor. Ancak bu mesafeyi motosikletleriyle ile gitmeye üşenen motosiklet sürücüleri, hem yayaların hakkını gasp ediyor hem de can güvenliğini tehlikeye atıyor. Zaman zaman zıt yönlerden alt geçide giren motosikletler engelli rampasında karşı karşıya kalıyor. Bu durum, yaya alt geçidinde sıkışma olmasına neden oluyor.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.