“Yastık altındaki dövizi bozdurun”

“Yastık altındaki dövizi bozdurun”

Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın eşi Pınar Kaya, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un eşi ve hastane yönetimi kadınları dün Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması üzerine altınlarını bozdurdular

Geçtiğimiz günlerde dolar hızla yükseldi. Konuyla ilgili önemli açıklamada bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde "100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’na katılmıştı. Toplantının sonunda “Buradan milletimize sesleniyorum, yastık altından gelin dövizlerinizi çıkartın. Dolar ve avrolarınızı, altınlarınızı çıkartın. Yerli ve milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun." Sözlerini söyleyerek açıklamada bulundu.

 “EKONOMİ DE MİLLİ DURUŞ”

Torbalı’nın ileri gelen isimlerinden ilk adım geldi. Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın eşi Pınar Kaya, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un eşi, ve hastane yönetimi kadınları son dönemlerde sıkça konuşulan döviz meselesi için, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra altınlarına bozdurmak için harekete geçtiler. Yapılan açıklamalara duyarsız kalmayan Mv. Atilla Kaya’nın eşi Pınar Kaya, “İlk adımı bizler attık. Torbalı halkının ne kadar duyarlı olduğunu biliyoruz. Eminim ki vatandaşlarımızda bu duruma sesiz kalmayacaktır. Büyük bir oyunun içerisindeyiz. Dünyada terörü destekleyen kapitalist ülkeler var. Bu ülkeler Türkiye’yi hedef almış durumda. Şu an ülke olarak terörle karşı karşıya kalmış durumdayız. Millî duruş için, ülkemiz için el ele verelim ve kapitalist sistemin oyununa gelmeyelim” şeklinde konuştu.

İLK HAMLE TORBALI’DAN GELDİ

Torbalı halkı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerine sessiz kalmadı. Altınlarını bozdurmaya koşan vatandaşlar kuyumcular sokağında soluğu aldı. Altınlarını bozduran bazı vatandaşlar gazetemize şu açıklamalarda bulundu, “Tayyip Erdoğan ne dedi de yapmadık. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Milletimizi, vatanımızı düşünen adam, eğer altınlarını bozdurun dediyse vardır bir bildiği. Evlerinizi de satın dese evimizi de satmaya hazırız. Türkiye ekonomisini batırmaya çalışıyorlar. Fakat bunu başaramayacaklar ”diye konuştular.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.