Komisyon toplandı

Komisyon toplandı

Kaymakam Kadir Sertel Otçu’nun başkanlık yaptığı Torbalı Kurban Hizmetleri Komisyonu önceki gün bir araya geldi. Komisyonda kurban sürecinde yapılması gerekenler konuşuldu

Torbalı Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Torbalı Kurban Hizmetleri Komisyonu, önceki gün bir araya geldi. Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otçu başkanlığında toplanan komisyon üyeleri, Kurban Bayramı için alınan güvenlik önlemleri, vatandaşların mağdur olmaması için alınan önlemler ve özellikle halk sağlığı konusunda alınan önlemleri masaya yatırdı. Alınması gereken tedbirlerin altı çizilirken, Kaymakam Kadir Sertel Otçu, komisyon üyelerine yapılması gerekenleri en ince ayrıntısına kadar anlattı.

KAYMAKAM BAŞKANLIK YAPTI

Tarım ve Orman Bakanlığı Torbalı İlçe Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler, Toplum Sağlığı Müdürlüğü ve zabıta müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı toplantıda Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçirilmesi için her türlü olasılığa karşı önlem alınması kararlaştırıldı. Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otçu, Torbalı Belediyesi tarafından tanzim edilen 10 yer dışında Belediye ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlilerinin kontrol ve denetiminde bazı özel çiftliklerde de kesim yapılabilmesi kararını verdi. Yapılacak olan kesimlerin usulüne uygun, sağlıklı ve hijyenik olması gerektiğinin altı çizildi.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.