Ne kadar bozdurduk?

Ne kadar bozdurduk?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ile yaşanan kriz sonrasında “Yastık altındaki Dolar ve Euro’larınızı bozdurun” çağrısı karşısında Torbalı halkı adeta seferberlik ilan etmiş durumda.

Son günlerde Türkiye’de yaşanan ekonomik krize karşı farklı önlemler alınıyor. Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlar, döviz ve altınlarını bozduruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması üzerinde dövizler, Türk parasına çevrilirken, altında da büyük bir artış yaşanıyor. Son 2 günde Torbalı’da ne dekar dolar ve altın bozdurulduğuna dair Torbalı Kuyumcular Derneği Başkanı Halis Düzdün açıklama yaptı.

HALKIMIZ SAYESİNDE KRİZİ ATLATACAĞIZ

Finansal kriz sonrasında Torbalı halkı adeta harekete geçti. Birçok vatandaş yastık altında bulunan altınlarını ve dolarlarını bozdurmak için kuyumculara koştu. Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısına Torbalı’dan tam destek geldi. Torbalı Kuyumcular Derneği Başkanı Halis Düzdün, 2 gün içerisinde 500 bin döviz ve 20 kg altın bozdurulduğunu açıkladı. Düzgün, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın açıklaması üzerine ilçemizdeki vatandaşlar, kuyumculara ve dövizcilere koştu. Ortalama 20 kg altın (5 milyon TL) VE 500 bin döviz Dolar-Euro (3 Milyon 400 TL) bozduruldu. Halkımız duyarlı ve bu duyarlılığı sayesinde ülkemiz bu krizi de atlatacaktır” şeklinde konuştu. 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.