Bu görüntü sona erecek TOKİ kavşağı açılıyor

Bu görüntü sona erecek  TOKİ kavşağı açılıyor

TOKİ kavşağının ihalesi yapıldı. Kısa süre sonra inşaatına başlanacak olan kavşakla birlikte artık Ayrancılar Kavşağı’nda trafik rahatlayacak

Torbalı’ya saç baş yoldurtan TOKİ Kavşağı’nın yeniden açılması için girişimler sonuçlandı. Geçtiğimiz yıllarda kapatılan ancak ihtiyacı daha sonradan anlaşılan kavşağın yeni yeri belirlendi. Daha önce kapatılan kavşağın 100 metre yakınına kurulacak olan kavşak için Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ihaleyi tamamladı. Dönel kavşak yapacak olan belediye, bölgedeki trafiğin de rahatlamasını sağlayacak.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Gelişen sanayinin beraber getirdiği gelişmişlik Torbalı’da trafiği olumsuz etkiliyor. Özellikle akşam iş dönüşlerinde yaşanan trafik vatandaşları çileden çıkarıyor. Torbalı içinde alışılan ve belirlenen kilit noktalara Ayrancılar da eklendi. Ayrancılar’da oluşan trafik sıkıntısının kilometrelerce kuyruk oluşturması büyük tepki topluyor. Bölgedeki fabrikaların yoğunluğu nedeniyle akşam saatlerinde Pancardan ve Torbalı tarafından gelen araçlar yollarına devam etmek için uzunca bir süre bekliyor. Trafik polisinin an ve an müdahale ettiği trafikte küçük kazalar yaşanırken, trafik kuralları da mecburen ihlal ediliyor. Yazıbaşı’ndan Ayrancılar’a kadar hiçbir kavşağın olmadığı yolda TOKİ Kavşağı’nın yeniden açılmasıyla bu sorunun ortadan kalkabileceği, en azından bu trafiğin daha da rahatlayacağı ifade ediliyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.