ADAYLIK SÜRECİNDE ÖNEMLİ İSİMLER

ADAYLIK SÜRECİNDE ÖNEMLİ İSİMLER

Yerel seçim çalışmalarının hızlandığı İzmir'de Ak Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı arayışı sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ün de adı adaylık için geçiyor. İzmir'de yerel seçim adaylarını belirlemek için anket, eğilim yoklaması ve istişare gibi yöntemler uygulayan Ak Parti'de İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener'in adı, kulislerden hiç düşmezken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de adı öne çıktı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de adaylık için adı geçenler arasında yer aldı. 2004- 2009 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği yapan 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı olan iş adamı Selim Gökdemir ile Ak Parti eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Aziz Demir'in adları da adaylık için geçiyor.

 Öte yandan AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını belirlemeye başladı

TORBALI ADAYLARI DEĞİŞECEK Mİ?

Son seçimde 30 ilçenin sekizinde belediye başkanlığını kazanan partide Selçuk, Ödemiş ve Torbalı belediye başkanlarının değişebileceği konuşuluyor. Ak Parti’nin İzmir’de elinde bulundurduğu ilçe belediye başkanlıklarında, hangi isimler ile yola çıkacağı henüz belli değil. Parti kulislerine göre, Adnan Yaşar Görmez’in başkanlığını yürüttüğünü  Torbalı’da, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun’un adı öne çıkıyor.

İlçelerde İsimler Yavaş Yavaş Öne Çıkıyor

Ak Parti’nin elinde bulunan bir diğer ilçe olan Selçuk’ta da Başkan Zeynel Bakıcı’nın aday gösterilmeyeceği de iddia ediliyor. Öte yandan, Selçuk’ta Ak Parti İlçe Başkanı Osman Başterzi’nin, belediye başkan aday adayı olmak için istifa edeceği ileri sürüldü. Kulislere göre, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun yerine farklı bir isim ile yola çıkılabilir. Ancak Soylu’nun görevine devam edebileceği de yine iddialar arasında. Menderes’te değişime yüzde 50 gözü ile bakılıyor. Partinin yerelde iktidar olduğu Kemalpaşa, Kınık ve Kiraz’da ise mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilebileceği ifade ediliyor. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, sağlık sorunları gerekçesi ile aday olmayacağı, Badem’in yerine de farklı bir isim ile yola çıkılacağı kaydedildi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.