Mezarlıkları Mesken Tuttular

Mezarlıkları Mesken Tuttular

Gözden uzak olması nedeniyle mezarlıkları mesken tutan madde bağımlıları, maddeleri mezarlıklarda kullandıktan sonra, mezar taşlarına zarar veriyorlar

Çaybaşı Mezarlığı bir kez daha tinercilerin saldırısına uğradı. Gözden uzak olması nedeniyle mezarlıkları mesken tutan madde bağımlıları, tiner ve bali gibi uçucu maddeleri mezarlıklarda kullanıyorlar. Kullandıkları uçucu maddenin verdiği sarhoşluk ile kendilerinden geçen madde bağımlıları, zaman zaman etraflarında bulunan mezar taşlarına zarar veriyorlar. Madde bağımlılarının mezarlıkları mesken tutma vakaları be kez Çaybaşı Mezarlığı’nda gerçekleşti. Çaybaşı Mezarlığı’nda tiner ve bali gibi uçucu madde kullanan madde bağımlıları, mezarlıktaki çok sayıda mezar taşını kırarak etrafa zarar verdiler. Olayın failleri bulunamazken, duruma tepki gösteren vatandaşlar polisten konuyla ilgili çözüm istiyorlar.

“Mezarlıkta madde kullanıp mezar taşlarını kırıyorlar

Geçtiğimiz yıllarda defalarca gündeme gelen tinercilerin mezarlıklara zarar vermesi vakaları, uzun bir aradan sonra yeniden boy gösterdi. Tinerciler tarafından çevreye verilen zararın maddi boyutu kadar manevi boyutunun da acı verici olduğunu ifade eden vatandaşlar, ölmüş olan akrabalarının mezarda bile rahatsız edilmesinden dolayı üzüntü duyduklarını ifade ediyorlar. Ercan Bellik isimli mahalle sakini, “Tinercilerden kurtulduk diye sevinirken yine başladılar. Mezarlıkta madde kullanıp mezar taşlarını kırıyorlar. Polis geliyor, ancak polis geldiğini anlayınca kaçıyorlar. Ölülerimiz mezarlarında bile rahatsız ediliyorlar. Yetkilerden yardım istiyoruz” ifadelerinde bulundu.                                                       

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.