Olgun: Adaylığa ilkesel bakıyorum

Olgun: Adaylığa ilkesel bakıyorum

TTO Başkanı Olgun Gerçek İzmir canlı yayınında "aday olacak mısınız" sorusuna yanıt verdi: Başkan devam ederse yine destek olacağız. Bizde adaylık arayışı veya yarış olmaz. Ama değişim olursa ben hazırım.Arayışı veya yarış olmaz. Ama değişim olursa ben hazırım

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun, Gerçekizmir’de Kafe Siyaset programında gazeteci Sercan Avcı’nın konuğu oldu.Uzun süredir AK Parti’den Torbalı Belediye Başkan Adaylığına yakıştırılmasının sorulmasına üzerine Olgun, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Olgun, mevcut başkan Adnan Yaşar Görmez’le devam edilmesi halinde kendisinin de daha önce olduğu gibi destek olacağını, ‘değişim’ kararı çıkması halinde ise önce parti teşkilatı içinden bir aday arayışına girilmesi gerektiğine dikkat çekti. Olgun, mevcut başkanla devam edilmemesi, parti içinden de aday çıkmaması halinde belediye başkan adaylığına hazır olduğunun mesajını verdi.

Olgun, yerel seçimlerle ilgili “adaylık”sorusuna şu yanıtı verdi:

İLKESEL BAKIYORUM

Olaylara yaklaşımım daha ilkesel diyen Olgun, “Ben bu konuda ne yaparım ne ederim değil ilkesel yaklaşırım. Ben Torbalı’da son 4-5 yıldır tüm seçimlerde misyon üstlendim. ‘Merkezi hükümetle yerel iktidarı bir araya getirelim Torbalılar olarak kazançlı çıkalım’ dedim. Bu kentten belediye başkanı vekil çıkartacaksak merkezi hükümetle yerel yönetimi bir araya getirelim dedim. Şuan ki belediye başkanının (Adnan Yaşar Görmez) seçildiği dönem de vekilimizin (Mahmut Atilla Kaya) seçildiği dönemde de çalışma yapan oda başkanıydım. Öncelikle şunu söylüyorum yerel iktidarla genel iktidarın devam etmesi lazım Torbalı’da. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtik. 5 yıl ülkemizi Adalet ve Kalkınma Partisi  ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yönetecek. İlçe olarak belediyemiz yine iktidar partisinden olması lazım. 2014 seçimlerinde bu oldu. Bunun devam etmesi lazım”dedi.

MEVCUT BAŞKAN DEVAM EDECEKSE DESTEK OLURUZ

Mevcut belediye başkanı devam edecekse yine kendisine destek olacağını ifade eden Olgun, “Yardımcı olacağız. Ben bugüne kadar belediyenin yaptığı işlerde kendisine nasıl katkı koyarız, ilçeye gelecek yatırımlara belediyenin üreteceği çalışmalara nasıl katkı koyabilirizin çalışması içinde oldum. Belediyenin etkinliklerinde hep oldum. Neden oldum bu kente bir şey kazandıralım diye oldum. Sen ben meselesi değil benim ki. Dediğim gibi bu konuya ilkesel bakıyorum. Genel Merkez mevcut belediye başkanının devam etmesi yönünde bir karar alırsa kendisine destek olacağız merkezi hükümetle yerel yönetimin devamı için”dedi.

DEĞİŞİM OLURSA PARTİ TEŞKİLATINA BAKMAK LAZIM

Sözlerine devam eden TTO Başkanı Olgun, “Mevcut başkanla ilgili bir değişim kararı çıkarsa o zaman da ben hemen varım demiyorum. İkinci ilkeyi ortaya koyuyorum. Burada partiye bakmak lazım. Emek veren insanlar var. Yıllardır uğraş verenler var. Onlar ne diyor. Kadın kolları gençlik kolları var.  Sormak lazım. Seçim kazanmak için teşkilat içinden bir aday çıkartabilir miyiz bakmak lazım” ifadesinde bulundu.

BEN HAZIRIM!

TTO Başkanı Abdulvahap Olgun,mevcut başkan devam etmez , parti içinden aday çıkmazsa hazır aday olmaya hazır olduğunu belirtti.Torbalı için taşın altına elini koymaya hazır olduğunu, yeter ki memleketi ve Torbalı’nın gelişime katkı sağlanabilsin ifadelerini kullandı.

YARIŞA GİRMEMİZ YARIŞTIRILMAMIZ DOĞRU DEĞİL

Olgun, “Herkesin gündeminde bu konu var. Yüzlerce mesaj telefon alıyorum. Benim üstünde durduğum konu kısır adaylık tartışması değil. Genel Merkez zaten bir karar verecek. Bizim yarışa girmemiz, yarıştırılmamız doğru olmaz. Genel Merkez ve il ilçe teşkilatı var. Gerekeni yapacaklar.  Çok da bu işler üzerine yoğunlaşmayalım.  Bizim bakmamız gereken başka şey var. Torbalı gelişiyor. Önemli olan Ahmet mi olacak Mehmet mi olacak değil. Önemli olan Torbalı’nın ileriye doğru yol alması”dedi.

PROJELER HAZIR

Sözlerine şöyle devam etti, “Bu görev bize gelirse hazır olmamız gerekiyor. Ben hazırım. İlçeye yönelik proje ekibimiz var. Ben aday gösterilirsem sorunların çözümüne yönelik projeler hazır. Başka biri aday gösterilirse ilçeyi seven kenti seven biri olarak ilçenin gelişmesi adına bu projeleri vermeye hazırım. İsimler üzerinde durmuyorum. Önemli olan kadrolar ve projelerdir” şeklinde konuştu.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.