Yine uygunsuz park

Yine uygunsuz park

Torbalı’nın bir türlü aşılamayan uygunsuz park sorunu yine trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Vatandaşlar duruma isyan etti

Torbalı’nın bir türlü aşılamayan uygunsuz park sorunu yine ilçede trafiğini olumsuz yönde etkiledi. Özellikle Tepeköy Pazarı’nın kurulduğu Perşembe günleri yoğunlaşan Torbalı şehir içi trafiği, yol kenarlarında ki uygunsuz parklar nedeniyle dün durma noktasına geldi. İsmetpaşa Caddesi’nde yasak olmasına rağmen yolun her iki tarafına da uygunsuz park yapan araçlar zaten tek gidiş ve tek dönüş olan yolu daha da daraltarak araçların geçişini zorlaştırıldı. ESHOT otobüslerinin geçmekte olduğu sırada ise araçların sıkışması nedeniyle trafik tamamen kilitlendi. ESHOT otobüsü ile yol kenarındaki bir aracın arasında sıkışan aracın çıkamaması nedeniyle trafik uzun süre açılamadı. Sürücülerin zor anlar yaşamasına sebep olan olay nedeniyle İsmetpaşa Caddesi’nde uzun araç kuyrukları oluştu. Çevrede bulunan vatandaşların yardımı ve ESHOT otobüsü sürücüsünün usta manevrası sayesinde trafik yeniden açılabildi. Trafiğin açılabilmesi için, onlarca araç geri geri gitmek durumunda kaldı.

 VATANDAŞ BU ÇİLEDEN BIKTI

 Torbalı’nın uygunsuz park sorunu bir türlü çözülemiyor. Bazı duyarsız kişilerin yasağa rağmen araçlarını yol kenarlarına park etmesi, bir dizi soruna neden oluyor. Uygunsuz park nedeniyle sık sık ilçede trafik sıkışırken, en çok geniş ve uzun araçlar olan ESHOT otobüsleri uygunsuz parktan mağdur oluyor. Trafik ekiplerinin denetimlerine rağmen, uygunsuz park sorunu bir türlü aşılamıyor. Bazı sürücülerin uygunsuz park yapması, trafikteki diğer sürücülerinde tepki göstermesine neden oluyor. Vatandaşlar uygunsuz park sorununun artık son bulmasını istiyor.

ESHOT DİLEKÇE YAZMIŞTI

Daha önce uygunsuz park sorunu nedeniyle Torbalı’da mağduriyet yaşayan ESHOT sürücüleri tarafından Trafik amirliğine ve Torbalı Belediyesi’ne dilekçe yazılmıştı. Ancak alınan tedbirlere rağmen uygunsuz parkın önüne geçilemiyor. Uygunsuz park yalnızca trafik sıkışıklığına neden olmakla sınırlı kalmıyor. Yaya geçidi, kaldırım ve mağaza önlerine park eden araçlar nedeniyle hem yayalar hem de mağazalar olumsuz yönde etkileniyor. Yol boyunca uygunsuz araç parklarının olması nedeniyle şehir içi minibüsleri, yol ortasında yolcu almak durumunda kalıyor. Bu durum yolcuların da can güvenliğini tehlikeye atıyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.