Bir dostluk öyküsü

Bir dostluk öyküsü

Yunus Adanar ile develeri arasında ki dostluk, görenleri hayrete düşürüyor

Yunus  Adanar ile develeri arasında ki dostluk, görenleri hayrete düşürüyor. Hayvan severler ile hayvanlar arasındaki sevgi bağı ve hayvanlarda oluşan sadakat duygusunun ne kadar gelişebildiği bilinse de Yunus Adanar ile develer arasında ki bağ takdire şayan görüntüler ortaya çıkarıyor. Küçüklüğünden beri develer ile birlikte büyüyen Adanar, develerle kurduğu iletişim ile adeta onlarla konuşuyormuş hissi veriyor. Yunus Adanar’ın bu sevgisi karşılıksız kalmıyor. Adanar’ı gördüğünde uysallaşan develer, komutlarına harfiyen uyuyor hatta Adanar’ı yanağından öpüyorlar. Yunus Adanar, ilçenin en genç deve güreşçisi unvanını elinde bulunduruyor.

DEVELER İNSANLAR KADAR ZEKİ VE HİSLİ

Develer ile arasındaki bağı anlatan Yunus Adanar, develerin çok zeki ve hisli hayvanlar olduklarını ifade etti. Develerin sahiplerine sadakatle bağlı olabildiklerini ifade eden Adanar, develerin aynı şekilde kin tutup intikam aLabildiğini de söyledi. Develerin, araştırmaya değer çok yönü olduğunu ifade eden Adanar, “Develerin ne kadar zeki olduğunu, güreşlerde sergiledikleri hareketlerden anlayabilirsiniz. Aynı zamanda çok hislidirler. Ölen sahipleri için ağlar, kin tuttukları kişiden mutlaka intikam alırlar. Hayvanlarla iyi iletişim kurmanın en etkili yolu sevgiyle yaklaşmaktır. Sevginizi hissederlerse, bakışlarınızı bile anlar komutlarınıza uyarlar” ifadelerinde bulundu.

ÖNCE SEVMEK GEREK

Deve güreşlerinin bir tutku olduğunu ifade eden Yunus Adanar, deve güreşleri tutkunlarının her geçen gün daha da arttığını ifade etti. Torbalı’lı develerin, ülke çapında çok başarılı olduklarını ifade eden Adanar, geçen yıl tüm müsabakalarda Torbalı rüzgarı estiğini ve Torbalı’lı develerin gittikleri her yerde derece elde ettiklerini ifade etti. Başarıda sevginin de payı olduğunu ifade eden Adanar, “Torbalı’lı devecilerin ortak özelliği, develerine aşık olmaları. Bilhassa ben, onlarla konuşur, onları motive ederim. Develerle kurulan bu sevgi bağı, iyi bir dostluğa ve güreşlerde başarılara sebep oluyor.” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.