Kırmızı Alarm Tetikteydi!

Kırmızı Alarm Tetikteydi!

Sonbaharın gelmesiyle, ilçemizdeki yangınlar nispeten azaldı. Torbalı ormanlarında bu yaz tam 15 kez orman yangını çıktı. 15 orman yangınında toplam 652 buçuk dekar alan küle döndü. Torbalı Orman İşletme Şefliği ve İzmir Orman İşletme Bölge Müdürlüğü bu yaz Torbalı’da çıkan 15 orman yangınını söndürürken, 12 tarla yangınının ormanlara sıçramasını önlemek için müdahalede bulundular

Torbalı’da bu yaz çıkan en büyük orman yangını 15 Temmuz’da Ahmetli’de çıkan orman yangını oldu. Ahmetli’de otoban sınırında başlayan yangın köyün yakınlarına kadar ulaşarak tam 467 dekar alanı küle çevirdi. Torbalı’daki şimdiye kadarki en büyük orman yangınlarından biri olan bu yangına müdahale tam iki gün sürdü. Aynı gün Ahmetli’deki farklı bir noktada çıkan yangında ise 29 dekar alan yandı.

11 Orman Yangınında 6 Buçuk Dekar Alan Yandı

Bu yıl en büyük ikinci yangın 9 Eylül’de Kaplancık’ta çıkarken, büyük paniğe neden olan yangın tam 100 dekar alanı yaktı. 21 Temmuz’da Uyuzdere mevkiinde meydana gelen orman yangınında tam 50 dekar alan alevlere teslim oldu. Yanan toplam alanın 646 dekarı yalnızca bu dört yangında yanarken hızlı müdahale edilebilen 11 orman yangınında yanan toplam alan ise yalnızda 6 buçuk dekar alan oldu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.