Tınaztepe’de yeni ‘Beyin cerrahı’ göreve başladı

Tınaztepe’de yeni ‘Beyin cerrahı’ göreve başladı

Op. Dr. Seymen Özdemir, Tınaztepe Torbalı Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı

 Op. Dr. Seymen Özdemir, Tınaztepe Torbalı Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Daha önce İzmir, Van ve Manisa illerindeki çeşitli hastanelerde görev yapan Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özdemir, bilgi birikimini artık Torbalılı hastalar için kullanacak. Tınaztepe’nin yeni Beyin Cerrahisi uzmanı, hastanede bel-boyun fıtığı, beyin tümörü, travmatik beyin ve omurilik yaralanmaları, gelişimsel anomaliler gibi çok sayıda hastalığı tedavi edecek. Op. Dr. Seymen Özdemir, ayağının tozuyla çağımızın hastalığı bel fıtığı hakkında önemli bilgiler verdi.

ÖNEMLİ UYARILAR

Op. Dr. Özdemir, son dönemlerde bel fıtığı hastalığının sık görülen hastalıklar arasında yer aldığını belirterek, uyarılarda bulundu. Tınaztepe Torbalı Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Seymen Özdemir, hastalığın belirtileri hakkında bilgi vererek, Bel ve bacak ağrısı ve uyuşma, ayakta güç kaybı, ilerleyen dönemde idrar kaçırma bel fıtığının belirtisi olabileceğini söyleyerek, benzer durumlarda vakit kaybetmeden hekime başvurulması gerektiğini söyledi. Özdemir, hekime başvurma sürecinin uzamasının hastalığın iyileşme sürecini de geciktireceğini ifade etti.

HASTALIKTA AMELİYAT KARARI

 Op. Dr. Özdemir, hastalığın Uzman hekim tarafından yapılacak muayene ve Radyolojik tetkikler ile tanı konulacağını belirterek, ameliyat kararının ise çok dikkatli bir şekilde verilmesi gerektiğini kaydetti. Bel fıtığının tedavisinde , hastanın kliniğine göre  istirahat, ilaç tedavisi, Fizik tedavi ve ameliyat  gibi çeşitli yöntemler mevcut bunlardan hangisinin hastaya uygun olduğuna ‘uzman hekim'in karar vermesi gerektiğini ifade etti. Ameliyat kararı verilen hasta için Hastanemizde "Lomber mikrodiskektomi "yöntemi ile ameliyat yapıldığını ifade etti. Bu yöntem kullanılarak yapılan ameliyatlarda hastanede kalış ve normal hayata dönme süresinin çok kısaldığını ifade etti.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.