VİŞNEYE TALEP ARTTI

VİŞNEYE TALEP ARTTI

Pazar tezgâhlarında kısa bir süre önce yerini almış olan vişne, vatandaştan oldukça talep görüyor. Vişne fiyatları ise geçen haftaya göre artış gösterdi.

TORBALILI vatandaşlardan oldukça talep gören ürünler arasında yaz aylarının sevilen meyvesi vişne de bulunuyor. Torbalı’nın Pazar tezgâhlarında yerini alan vişnenin fiyatı ise artmış durumda. Yaz aylarında severek tüketilen vişne özellikle ev hanımları tarafından komposto ve reçel yapmak için tercih edilen ürünler arasında bulunuyor.

“RAMAZAN BİTİNCE FİYAT ARTTI”

PAZAR tezgâhlarında yerini alan vişneye vatandaşların talebi arttı. 2 haftadan bu yana tezgâhlarda yer alan vişne, severek tüketilen bir yaz meyvesi olmasının yanı sıra sofralık yiyecek yapımı için de tercih ediliyor.  20 yıldır pazarcılık yapan Ramazan Meşe Torbalı pazarında vişne satışı yapıyor.  Meşe, “1996 yılından bu yana pazarcılık yapıyorum. Buranın en eski pazarcılarındanız. Vişne 2 haftadır pazarda. Afyon ve Isparta tarafından geliyor, kilosu 3,5 TL. Ramazan ayı dolayısıyla geçen hafta kilosu 2,5 TL idi.  Ramazan bitince fiyat arttı, vişnenin kilosu 3,5 TL oldu. Vişneye bu hafta talep çok oldu. Haftaya fiyatların ne olacağı belli değil” diye konuştu. Vişnenin komposto ve reçel yapımı için tercih edildiğini söyleyen Meşe, “Vişneye talep çok. Komposto ve reçel yapmak için alıyorlar” dedi. GAMZE BARGIN

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.