ABDÜLHAMİT DE ŞARBON’A DÖNDÜ

Başkan Görmez’in odasındaki Sultan Abdülhamit’in portresi olay olmuştu. Portrenin yerinden kaldırıldığını da gazetemiz önceki gün manşetten vermişti. Haberimizin ardından portrenin küçültüldüğü haberi Belediye tarafından ulusal basına servis edildi. Aynı örnek daha önce yaşanan Şarbon paniği haberinde de yaşanmıştı

TORBALI Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in makamında yer alan ve Oda TV’nin gündeme getirdiği Sultan Abdülhamit’in portresi olay olmuştu. Portrenin yerinden kaldırıldığını da gazetemiz önceki gün manşetten vermişti. Haberimizin ardından portrenin küçültüldüğü haberi Belediye tarafından ulusal basına servis edildi. Aynı örnek daha önce yaşanan Şarbon paniği haberinde de yaşanmıştı. Belediye tarafından olay tatbikat olarak lanse edilmişti. Ulusal basına bu şekilde lanse edilmişti. Ancak Torbalı Belediyesi Basın birimine yakın kaynaklar ise özellikle bu tür haberler servis edildiğini belirtiyor.

‘ÜSTÜNÜ MÜ ÖRTÜYORLAR’

TORBALI Belediyesi Basın Bürosunun Gazetemizin haberlerine jet yanıtlar göndermesi de bir hayli dikkat çekici. Ayrıca bu haberler ulusal basın ile eş zamanlı olarak ilçede yayın yapan diğer gazetede de yer alıyor. Belediyenin isteğine göre haber yapan malum gazetenin yayınları da halk arasında ‘Belediye kulvarında yürüyorlar’ söylentilerini ortaya çıkardı. Gazetemizin Şarbon haberine tatbikat, Abdülhamit Tablosu haberine küçülttük diyerek geçiştirme yanıtlar veren Torbalı Belediyesinin bu tavrı halk içinde ‘olayların üstü mü örtülüyor’ sorularına sebep oldu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.