Hem iyiden, hem kötüden

Bazen gerçekten eksik olsun dediğim durumlar oluyor. Örneğin çok ağır sonuçlara sebep olan trafik kazaları. Gazetemizin bugünkü sayısında yer alan haberde görmüşsünüzdür. Kazayı yapan arkadaşa büyük geçmiş olsun diliyorum. Onu o şekilde görünce kendimi gerçekten kötü hissettim. Keşke böyle kötü vakalar olmasa ve biz de yazmasak. Yani eksik olsun böyle haber diyorum.

BENCE YARDIM AMACINA ULAŞACAK

Torbalı Belediyesi’nin yaptığı çok önemli bir proje olan Sosyal Market ilçedeki muhtaç kimseler için gerçekten çok iyi olacak. İnsanlar orada serbest piyasa sebebiyle yüksek fiyatlı ürünler almak mecburiyetinde kalmayacak. Hepsinden güzel yanı ise gerçekten ihtiyacı olan insanlara yalnızca kendilerinin kullanabileceği dijital kartlar verilmesi. Çünkü toplumumuzda aile yapısı çok bozulmaya başladı. Böyle olunca doğrudan yapılan nakit yardımlar da amacına çoğu zaman ulaşmıyor. Yapılan yardımın amacına ulaşması için dijital kart ile güvence altına alınması ihtiyaç sahipleri açısından gerçekten iyi.

TORBALI KABUK DEĞİŞİMİNİ TAMAMLAMAK ÜZERE

Birçok sefer haberlerde üstü kapalı bir şekilde geçen ve hepimizin malumu olan kabuk değişimi. Torbalı bu kabuk değişimini tamamlamak üzere. Bu değişimi beğenip beğenmemek herkesin kendi görüşüne kalmış bir durum ancak olanlara sitem etmenin faydası da yok. Hani derler ya; “Olacakla öleceğin önüne geçemezsin” Aynen öyle… Torbalı’da bunu birebir yaşıyor. Benim görüşümü soracak olursanız, bazı değişimlere sevinirken bazılarında da keşke olmasaydı dediğim de oldu. Mesela üstgeçitler… Niçin yapıldı? İZBAN’ın tasarrufundaki hızlı tren hattında güvenliğin sağlanması için. Yani yeni gelen her bir şey ilçemizden eski ve güzel olan bazı şeyleri de götürüyor. Ee zaten kabuk değişimi demedik mi? Bu dönem biraz sancılı geçti. Biraz da Torbalı siyasi darbeler aldı. Şekil bozukluğu olabilir belki ama benim söyleyecek olduğum şu: Torbalı kabuk değişimini tamamlamak üzere ve yeni bir evrime de şimdiden hazırlanmaya başladı.

NE DOMATESMİŞ BRE!

Bende pazardan alış-veriş yapan bir insan olarak (yahu abi) bu ne demeden duramıyorum. Bazen iriliği ve kilo fiyatına göre domatesin (tanesi) 1 liraya geliyor. Gören de hayret ediyor. Zaten enflasyon şampiyonu %61 ile domates olduğu açıklandı. Kuyumcularda “5’i 1 yerde” denilen cinsten boynuna asıp gezecek olsan kimse “Neden” diye sormaz. Tezgahtaki ağabeylerime sordum pek çok kez rekolte düşüktü cevabını aldım genellikle. Şimdi bir ümit herkes domates konusunda yeni sezonun hasadını bekliyor. Sabrın sonu selamettir ama bekleyelim biz…

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.