Hasan Kudayyılmaz

Hasan Kudayyılmaz

Torbalı'nın en aykırı kalemi gündem hakkında yazıları ile sizlerle..

BEN SANA DELEGE OLAMAZSIN DEMEDİM

Partimin yıkılmaz kalesi ve medeniyetin beşiği Ertuğrul Mahallemde yeni delegeler belirlendi.  Listeye göz ucuyla bakma fırsatını buldum. Çıkardığım sonuç şu; herkesi kucaklayan bir liste havası verilse de her ihtimale karşı aralara kurşun askerler yerleştirilmiş. Listede yakında delegelikten emekli olacak isimler az değil.

Listeyi muhalefet yönünden irdeleyecek olursak; bence adamlara ayıp etmişler. Harekete en baştan katılıp sonradan havlu atan bir çok isim delege olmuş iken hareketin önderi ve bir önceki kongrenin adayı listede yok. Bu arada havlu atmak tabirini bir internet sitesinde okudum ve kullanmaya karar verdim. Bu moda tabirden gelege arkadaşlar alınmasın. Muhalif hareketin liderinin partiye yıllardır çok şey vermiş olan duayen babası da delege  yapılmamış. Partinin en başarılı eski ilçe başkanı da  liste de yok.  Siyasette kibir kadar tehlikeli bir özellik de öfke ve kindir. 

Bence Chp ilçe örgütü tarihi bir fırsatı kaçırmıştır. Övünç Demir’in yaptığı son açıklamalar ile zaten bu delegasyonun hiçbir hükmü kalmamıştır. 2019’da delege bazlı bir önseçim de olamayacağı net olarak görülüyor. Durum böyle iken ilçe yönetimi radikal bir adım atarak muhalif hareketten 15-20 kişiyi mahallelerinde delege yapabilirdi ama cesaret edemedi. Belki de öfkesini dindiremedi.

Sonuç olarak bir yasak savma sürecini daha sıkılarak izliyoruz. Tüzükte onlarca madde  değişikliği yapan Chp, artık işlevini yitiren delege sistemine de bir alternatif bulmak zorunda. Son genel seçimlerde genel başkanın sırasını dahi üye bazlı önseçim belirlemişken biz daha neyin kafasını yaşıyoruz.

Belki de hiçbir zaman delege olamamanın verdiği eziklik bendeki….

TECELLİ’DEN ABUZİTTİN’NE

Şimdi İbo’ya ‘tavlada bu kadar acımasız olmayacaktım’  deyişini duyar gibiyim. Beni kapalı mekanda içtiğin sigara ve fonda  İbo’nun türkü bar parçaları ile zar zor yendiğini unutma. Aniden gidişime gelince; belli bir nedeni yok, sadece 2. Güncel  döneminde sanki bir şeyler eksik gibi geldi bana. Belki de baş döndürücü hızınıza yetişmedim. Malum yaşlanıyoruz artık. Bu arada benim dergahtaki tavla daha nizami, bilgin olsun. Kalın sağlıcakla…

 

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.