Engin Türkdoğan

Engin Türkdoğan

Torbalı'nın en iyi yazarlarından birisi Torbalı Ege'de..

NE DİYORLAR ?

Türkiye araba üretemez, Türkiye silah yapamaz, Türkiye füze yapamaz, Türkiye uçak üretemez, Türkiye yedek parça satamaz.

NE İSTİYORLAR ?

Şeker pancarı, tütün, haşhaş ekmeyeceksin, Tohumu benden alacaksın, Otur dersem otur kalk dersem kalkacaksın. Benim ürünlerimi satacaksın, benim kıyafetlerimi giyeceksin, benim içeceklerimi içeceksin, benim teknolojimi kullanacaksın.

NE YAPIYORLAR ?

İçişlerimize karışıyorlar, komşularımızı bölüp parçalıyorlar, bize düşman olan herkese silah veriyorlar, bize paramızla bile silah vermiyorlar, parçaladıkları yerlere üs kurmaya çalışıyorlar.

BİZ NE YAPMALIYIZ ?

Hava savunma sistemimizi güçlendirmeliyiz. Komşu ülkelerle iş birliğimizi güçlendirmeliyiz. Sınırlarımızın etrafındaki Türkmen kardeşlerimizi güçlendirmeliyiz. Kendi otomobilimizi üretmeliyiz. Nato silahlarının uyumu dışında silah alımı yapmalıyız. Alevi-Sunni düşmanlığı yapanların aslında kardeşliğe düşmanlık yaptığını öğretmeliyiz. Kürt-Türk ayrımı yapanları uyarmalıyız. Avrupada Türkiyenin en güvenilir bir ülke olduğunu anlatmalıyız. Turizmimizi destekleyip canlandırmalıyız. Kültürel organizasyonları desteklemeleyiz. Sivil toplum kuruluşlarını desteklemeliyiz. Farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunun farkına varmalıyız. Roman kültürünü, abdal kültürünü, Yörük kültürünü yaşatmalıyız.

NE ÖĞRETMELİYİZ?

Türkiye bir bütündür asla parçalanamaz, Türkiye güçlüdür asla eyvallah demez. Türkiye bağımsızdır asla bağımlı değil. Türkiye sadece kara ordusu değil havada da güçlüdür bunu böyle bilin. Türkiye tarım alanında güçlüdür bunu böyle bilin. İnsan hakları ön safhadadır, basını özgürdür,eleştiriye açıktır. Türkiye’nin arabasıda, teknolojisi de var bunu böyle bilin. Türkiye kültürün başkentidir. Türkiye tarihin başkentidir.

DİNLEMEZLERSE NE YAPALIM?

Dinlemezlerse eğer önce İstiklal marşını okuyup sonra Osmanlı hücum marşı ekibini ayarlayıp sonrada Ya Herro Ya Merro Rabbin ne verdiyse.

İSTEKLERİM VAR

Kelle paça çorbası için, ev yoğurdu tüketin, şekerden uzak durun, zeytin yağı tüketin, zerdeçal ve zencefil kullanın. Yeni aldığınız iç çamaşırlarını yıkatmadan giyinmeyin. Bol bol su tüketin. Yürüyün, türkü söyleyin. Bir enstürüman çalmaya çalışın. Kin ve kibirden uzak durun. İnsanlara yardımcı olmaya çalışın. Bir garibin duasına girin. Saygılarımla.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.