Torbalılı sürücüler aman dikkat

ÖNCEKİ gün Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığına yeni bir araç geldi. PTS adı verilen bu araç teknolojide gelinen son nokta adeta. Daha siz aracınız ile bu cihazın görüş açısına girdiğiniz anda plakanız okunuyor ve 5 saniye içerisinde aracınız ile ilgili tüm dökümanlar siz daha o kontrol noktasından geçmeden trafik ekibinin elinde oluyor. Teknolojiye bak be. Dur ruhsatını ver, telsizle kontrol et dönenleri bitti artık. Aracın daha durmadan vizen mi yok, sigortan mı bitmiş, aracında icra mı var.. Hepsi trafik ekiplerinin elinde. Hadi kaç kaçabilirsen.. Bir dönem polis abi al şu 10 luğu görme bizi dönemleri geçeli çok oldu. Artık Torbalı’da bir tane sigortası olmayan, vizesi bitik araç yollara çıkamayacak. Bu araç sürekli olarak yolları kontrol edecek. Nerede ne zaman karşınıza çıkar bilinmez. Bence bundan sonra Torbalılı şoförlerin yapması gereken çok açık. Sigortasız, vizesiz araçlar ile yola çıkmayın. Çıktığınızda mutlaka yakalanırsınız.

AÇ HARİTADAN KENDİNE YER BEĞEN

KONU trafik ve kontrollerden açılmışken hala daha kendini eski dönemlerde zanneden insanlar var. Trafik memurları kontrol için araçları durdurmak, eksiğin varsa bu doğrultuda kanun hükmünce cezayı uygulamak ile mükellef. Ama ne yazık ki hala kendini eski zamanlarda zannedenler, kendini artis olarak görenler var. Trafik memuru durdurduğunda yok ben onu tanıyorum, yok ben bunu tanıyorum.. Bana ceza yazamazsın diyenler yüzünden polis olmak bile zor bir hal aldı. Geçtiğimiz günlerde bir trafik memurundan duydum “Aç haritayı kendine yer beğen” diyen sarhoşlar ile uğraşmaktan bıkmışlar. Polis ne yapsın görevini yapmaya çalışıyor, sen sarhoş yada eksik evrakla yola çıkıyorsun, trafik durdurup ceza yazdığında da artistlik yapıyorsun. Yok canım. Var mı öyle bir dünya.. Eksik evrakla yola çıkmayacaksın, çıktıysan ve yakalandıysan da cezana razı olacaksın. Trafik memuruna haritadan yer beğen deyip artistlik yapmayacaksın

METROPOLİS BÖYLE BÖYLE CANLANACAK

“Medeniyetlere ev sahipliği yapan Torbalı’nın ilk yerleşim yeri Metropolis Antik Kenti’nin sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin merkezi haline gelmesi gerekiyor. Bunun için geçtiğimiz akşam İzmir Devlet Opera ve Balesi burada bir gösteri yaptı. Ücretsiz olan bu gösteriye güzel de talep oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle, ‘Sanat hayattır’ anlayışıyla, antik kentimizde bu toprağın ezgileri Metropolis’te yankılandı.  Metropolis’in tanıtımı ve Torbalı’nın turizm kenti olması için güzel bir adım bence. Bundan sonraki süreçte Metropolis bu tür aktiviteler ile ön plana çıkabilir. Torbalı’nın da artık zaman içerisinde turizme ağırlık veren bir ilçe olması gerekiyor. Bunca yıllık Metropolis’e sahip çıkanlara teşekkürler.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.