Akşener'in Torbalı'daki ismi kim?

Meral Akşener tarafından ‘Milli merkez’ çizgide, ‘milliyetçi muhafazakar’ ve ‘Atatürkçü’ olacağı açıklanan yeni bir partinin ekim ayı içinde kurulması planlanıyor. Gündemlerde ilgi gören bu yeni parti ile ilgili olarak hergün televizyonlarda yada gazetelerde bir şeyler okuyoruz. Geçtiğimiz günlerde eski MHP’li Koray Aydın, 2019’daki seçimlerde Akşener’in cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacağını açıklamıştı. Hatta yeni partinin adının ‘büyük ihtimalle’ Merkez Demokrat Parti olacağı da kamu oyunda en çok konuşulan konular arasında. Bu söylemleri konuşulurken Torbalı'da son günlerde Meral Akşener'in kuracağı yeni parti ile ilgili ilçede kurucu başkan kim olacağı konusu gündeme geldi. Herkes böyle bir oluşumun tamamlanması ile birlikte bu oluşumun Torbalı'daki isminin kim olacağını merak ediyor. Kulislerde bir kaç isim telefuz edilmeye başlanmış. Tabi henüz bu isimler ile bire bir temas kurmadığım için burada gündeme getirmeyeceğim. Ama ummalı bir çalışmanın henüz kamuoyuna açıklanmadan yürütüldüğü de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Bakalım şimdiden kurucu başkana hayırlı olsun diyelim. Bu konuyu gündeme getirerek irdelemeye ileriki günlerde devam edeceğiz.

MUHTARLARI CUMHURBAŞKANI MI SANDINIZ?

SON günlerde mahalle muhtarları hakkında çok sayıda şikayet almaktayız. Elbette okuyucularımız mahalle muhtarları konusunda şikayetçi olabilirler ve bunları bizimle paylaşabilirler. Ancak bazen gelen şikâyetler gerçekten çok ilginç oluyor. Geçtiğimiz gün arayan birisi mahalledeki okul hakkında şikayetini dile getirdikten sonra muhtarın bu konuda bir şey yapmadığını söyledi. Diyorum ya şikâyetlerin bize ulaşması konusunda bir sıkıntı yok elbette ama ne yazık ki görev alanlarını da bilmek gerekiyor. Muhtarın görevi mahalledeki okullar değildir. Okullar ile ilgili problemlere İlçe Milli Eğitiğim Müdürlüğü bakmaktadır. Ne yazık ki Torbalı’da görev alanları konusunda eksik kaldığımız için bazen gereksiz şeyler ile gereksiz mercileri suçluyoruz. Bunu yapmamak gerekiyor. Mesela İZ-SU gelip çalışma yapıyor, vatandaş Torbalı Belediyesi’ne kızıyor. Görev alanları konusunda lütfen önce biraz bilgi sahibi olalım. Gerekli yere sorunu iletemezsek o konu hakkında sonuç bulamayız.

TORKOS FIRTINA GİBİ

MAŞALLAH diyip dilimi ısırdım yazıya başlamadan önce. Fırtına gibi başladı bu yıl sezona. ÜÇ maçta üç galibiyet. İlk maçında Dikili Çandarlıgücü'ne 7-0'lık galibiyeti ile adeta göz dağı verdi ligteki rakiplerine. Gol olup yağdı. İlk maçı kendi sahamızda yapmak, farklı bir galibiyet oyuncularıda taraftarıda çok memnun etti. Sonrasında Uşak Vefaspor karşısnda gittiği deplasman maçıda iyi geçti. 2-0 kazanılan maçta Uşak Vafaspor okadar da kolay bir rakip değildi hani. Futbolcuların üstün çabasını burada hafife almamak lazım. Son maçta Sarayköy 1926'ya 4 gol attık kendi sahamızda. Torbalıspor kendi sahasında olunca gol yağmuru oluyor. Umarım bu hep böyle devam eder. Önümüzdeki hafta ligin 6. sırasında yer alan Ortaca Belediye ile deplasman maçımız var. Bir sonraki hafta aynı puanla bizi 2. sırada takip eden Kuşadasıpor maçımız var. Kuşadası'da bizim gibi 3 maçta 3 galibiyet yapan bir takım. Benim bu kardo ile korkum yok. Neden derseniz takımın teknik patronu Sabri Taşcan çok iyi bir kadro kurdu bu sezon.  Başarısını görmezden gelmek olmaz. Bu kadro ile bir üst lige çıkmama gibi bir lüksümüz yok. Yeter ki taraftar takımı yanlız bırakmasın..

FERHAT ABİ'Yİ KAYBETTİK

Türk Sanat Müziğinin Torbalı'daki temsilcisi hepimizin yakından tanıdığı Ferhat Pehlivanoğlu karaciğerinde yaşadığı sorunlara yenik düştü. Hepimizin abisi Torbalı'da bilhassa sanat müziğini yaşatmaya çalışması, verdiği konserleri ile hepimiz tanırdık Ferhat abiyi. Güler yüzü ile herkese selam vermeden geçmez, kendi değerleri için mücadele ederdi. Bir çok kez kurduğu müzik ekibi ile türk sanat müziği konserleri verirdi. Bizlere düşen onun bıraktığı derneğe sahip çıkmaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.