Hayvan sevmeyen, insanları sevemez!

ÖNCEKİ gün yaşadığım bir olay ne yazık ki beni derinden üzdü. İzmir-Aydın otoyolunda karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir köpeğe, arabası ile hızla çarpan sürücü, durup arkasına bile bakmadan oradan uzaklaştı. O’nun uzaklaşması ile birlikte en az ondan sonra geçen 20-30 araçta durup yardım etmek yerine, köpeğin sağından ve solundan geçip gitti. Yaralı hayvan orada kala kaldı. Sanki can taşımıyormuşçasına, kimsenin umurunda bile olmadı.. Bu kadar insafsızlık olur mu? Hayvanların da can taşıdığını unutuyoruz galiba. O yaralı hayvanı umursamayan o kadar şoförü kınıyorum. İş havaya geldiğinde kapınızın önüne bir kap su koyun, hayvanlar içsin, yazın su bulamıyorlar, günahtır demekle olmuyor bu işler. Önce hayvanlara değer vermeyi de öğrenmek lazım. Hayvan sevgisini gösteriş için kullanmak yerine gerçekten onları sevmek gerekiyor. Geçtiğimiz gün gördüğüm bir yazıyı buradan paylaşmak istiyorum. Adama senin köpeğin mi diye soruyorlar.. Verdiği cevap: Hayır ben O’nun insanıyım.. Siz bu kadar abartmayın elbette ama duyarsız da kalmayın.. O kazayı gören ve bu yazıyı okuyan şoförlere sesleniyorum, duyarlı olalım duyarlı..

YURDADOĞ’DAN İSTİFA BOMBASI

TORBALI’DA geçtiğimiz seçimlere MHP’den Belediye Başkan Adayı olarak giren ve seçimden oldukça yüksek oy alan, sonrasında Torbalı İlçe Başkanlığı yapan Yurdadoğ Mutlu istifa etti. Bu istifanın ardından Meral Akşener’in yeni oluşumu içerisinde olacağını ve siyaset hayatına bu şekilde devam edeceğini söyleyen Mutlu son günlerde gündemde herkesin dilinde olan bu yeni oluşumun Torbalı’daki ilk resmi hareketi oldu. Son günlerde hatırlarsanız, MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından, 2014 yerel seçimlerinde MHP İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak açıklanan Murat Taşer’in istifasından hemen sonra gelen bu istifa yeni kurulacak olan Merkez Demokrat Partisi’nin Torbalı’daki kurucularını yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmaya başladı. 25 Ekim’e kadar daha bir çok olay ile karşılaşabileceğimiz aşikar. Ne diyelim Mutlu için hayırlı olur inşallah..

BU FOTOĞRAF NE ANLATIYOR

YURDADOĞ Mutlu’nun istifasından bir gün önce Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Demir sosyal medyada bu fotoğrafı yayınladı. Dostlarla kahve keyfi diye bir başlık ile medyada geniş yankı uyandıran bu fotodan bir gün sonra Mutlu istifa etti. Bu fotoğraf ile İbrahim Demir ve Yurdadoğ Mutlu bizlere mesaj mı veriyor? Acaba bu istifadan sonra başka istifalarda görecekmiyiz? İbrahim Demir’de bu yeni oluşum da var mı? Bakalım zaman ne gösterecek…

TORKOS SEN BİR HARİKASIN

TORBALISPOR tarih yazıyor bu yıl. Lig başladığı günden bu yana 4 maçtır yenilmeyen takımımız 12 puana ulaştı. Şimdi iki hafta kendi sahasında arka arkaya iki maç yapacak ekibimiz. İlk maç bu hafta sonu Kuşadası ile. Sonraki hafta Yatağanspor’u konuk edeceğiz. Elbette seriye bağlayan takım bunu bozmak istemiyor. Zaten yenilgi yüzü görmediğimiz için rakiplerimiz de 7 Eylül’den çıkış olmadığını biliyor. Asıl maç ise 5 Kasım’da.. Sandıklıspor en az Torbalıspor kadar güçlü görülen bir takım. O maça kadar kırmızı beyazlı ekip yenilmezliğini sürdürürse Sandıklıyı geçmek daha kolay olacaktır. Takım şuan gayet iyi giderken bizlere de aman nazar değmesin demek düşer.. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.