Merkez sağ olursa?

Herkesin dilinde aynı konu.. Akşener’in kuracağı parti nasıl olacak. Torbalı’daki oluşumu ne yönde ilerleyecek. Elbette herkesin kanaati partiyi merkez sağ yoluna oturtmak. Bu yolla eski demokrat partililer, şimdilerde MHP’den kopanlar ve diğer parçaları bir araya getirerek yüksek oranda oy toplamak gerekiyor. Bunun için Torbalı’daki başkanında ona göre seçilmesi şart. Bir çok isim telefuz edilirken bir çok isimde etrafta sadece bilgi kirliliğinden başka bir şey değil. Herkes birbirine bir isim söyler olmuş. Hatta çok sağlam kaynakları olduğunu söyleyenlerde yok değil hani. Her kesimin başka bir yorumu var bu konu hakkında. O, yada bu olacak diye. Ama partinin kurulum süreci ve izleyeceği yola bakıp ona göre bazı isimleri tahmin etmek zor değil. 25 Ekim’e kadar bakalım kimlerden daha neler duyacağız.

DEMİR PARTİMİN BAŞINDAYIM DİYOR

SON günlerde Yurdadoğ Mutlu ile kahve içmelerine giden Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Demir, bu oluşumda var mı, yok mu söylentileri ile sık karşılaştı. Bir çok insan tarafından dikkatleri üzerine çeken başkan, geçtiğimiz gün ben partimin başındayım açıklaması yaptı. Herkes partisine baksın diyen Demir genel merkezden gelen direktifler ile hareket ettiğini beyan etti. Elbette öyle başkan. Herkes partisine baksın.

ORAL’DAN SERT TEPKİ

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi İlçe Başkanı Muhammed Oral çalışmaları ile göz dolduran bir başkan. Partisinin başında ve sürekli olarak aktif halde. Son günlerde biliyorsunuz partinin eski ilçe başkanı Yurdadoğ Mutlu’nun istifası gündeme düştü. Ardından Necip Ateşoğlu ve Ahmet Balıtatlı’da istifaları ile Mutlu’dan sonra gündemde yoğun olarak konuşulan konular oldu. Bu gelişen olaylara karşı Başkan Oral’da sosyal medya üzerinden tabana seslendi. Başkan, görevinin gerektirdiği gibi yolllarına devam ettiğini, yollarını ayıranların zaten partilerine ait olmadığını iddia etti sosyal medya hesabından. Kısa ve net bir dille yazdığı yazı ile Oral kısaca mesajını vermiş oldu.

MURATBEY BIKTI HURDACILARDAN

NE olacak bu Muratbey’de yaşayanların hali. Bilhassa Pazar günleri adamlar tatil yapamaz oldu. Tam Pazar sabahı çalışanlar istirhat etmek, hele ki şu serin havalarda sıcacık yorgan altında uyumak istiyor. Ancak erken saatlerde başlayan hurdacı anonsları ile bunu yapmak ne mümkün. Hurdacılarda işi bilircesine Pazar günü zabıta az, haydi hurdacı geldi hurdacı.. Eskiler alırım, hurdalar alırım.. Alırsın da anons yapma adamı uyandırma bari. Bırak Pazar günü adamlar istirhat etsin. Anons sesiyle uyananlar haydi bakalım Zabıta Salih’i arasın, zabıta gelip duruma el koysun, arkasını döndümü yine aynı manzara. Hele uyku, o zaten gitti.. Bu işe ciddi bir şekilde çözüm üretilmeli. Artık Pazar günleri zabıta orada nöbet mi tutar? Yoksa yakalanan hurdacıya ağır cezalar mı kesilir? Orasını bilemem. Ama vatandaşın bir pazarı var. Tüm hafta yorulmuş zaten. O pazarıda hurdacılar bozmasın.

SURİYELİLER GİBİ CAMDAN BAKMA

İYİ malzeme oldu bu Suriyeliler. Esnaf artık işi şakaya vuruyor. Herkes bıktı tabi, sonuçta olmayınca artık vur gırgıra gitsin. Esnafın vitrinine bakıp bakıp dalanlara, esnafta hemen patlatıyor espriyi “Suriyeliler gibi camdan bakma, gel içeri”.. Gülermisin, ağlarmısın.. Alıştığımız manzaralara bakarsak.. Sokak ortasında girmişler birbirlerine, çöp kavgası yapıyorlar. Ufak çocuk hepsi, esnaf gidip ayırıyor. Birkaç zaman sonra yine aynı manzara.. Yada esnaftan sürekli bir şeyler istiyorlar. Esnafta ne yapsın artık vurmuş Suriyelileri gırgıra.. “Suriyeli gibi camdan bakma”..

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.