YILIN EN’LERİ (UNUTULANLAR)

Yeni yıl başladı ama hala yazılarım hakkında çok olumlu tepkiler alıyorum. Bu da beni tekrar yazmaya teşvik ediyor. Tepkilerin bir kısmı da ödül bekleyip alamayanlardan geliyor. Bende elde kalan 3-5 başsız heykeli de dağıtmaya karar verdim. Bu arada ödül için arayıp ‘Hani bana’ diyen sadece bir kişi var bugünkü yazımda. O da bendeki kredisi çok yüksek olan çok sevdiğim bir kardeşim. Feda olsun sana dedim ve yazmaya koyuldum. Evet 2017’nin enteresan kategorilerinde ödül dağıtmaya devam ediyoruz;

Yılın Şairi : İlçemiz hızla büyüyor ve kültür sanat adına da çok iyi şeyler oluyor. Bu kategori de iki kişi de ödül almaya aday ama benim ödülüm ‘kitaplı’ olan şaire gidiyor. Kendisi aynı zamanda örnek aldığım ve saygı duyduğum meslektaşım. Tahmin edeceğiniz gibi bu isim sevgili abim Kader Durmuş . Bizim işi yapıyorsanız;  şantiye ortamında, zor şartlarda kaba saba adamlarla muhatap olmak zorundasınız. Kader abinin saha ve hava koşulları müsait değilken bu kadar dokunaklı ve duygusal bir şiir kitabını yazması takdire şayan bir durumdur. Henüz imzalatmadığım kitabı için kitaplığımdaki yer hazır. Tebrik eder, yeni yılda esenlikler dilerim. Ödül alamayan diğer aday ise romantik serseri, geçen yılın memuru, doğaçlama şiirlerin efendisi, her daim yüzü gülen kardeşim Şaban Şen’dir. Kendisini bu yıl ödülsüz bırakmamak için yılın en güzel gülen belediye çalışanı juri özel ödülünü takdim ediyorum. Bu yıl meşhur grup faaliyetlerine katılmaya karar verdim. Üflemeye ara verdiğim ney’imle barışırsam doğaçlama bir şiirine eşlik etmek isterim.

Yılın Yazarı : Bir ay yazıp üç ay kaybolan ve sonra yıl sonunda çıkıp hiçbir şey olmamış gibi ödül dağıtan yazar olsa olsa benim gibi yılın en istikrarsız yazarı olur. Fakat yılların verdiği birikimi bir kitaba yansıtıp muhteşem eseri  ortaya çıkaran yazar-edebiyatçı çok saygıdeğer hocam Sami Bingöl Turan ise yılın yazarı olmayı fazlasıyla hak etmiştir. ‘Hocam Bir Dakika’ isimli kitabı ise doğal olarak yılın kitabıdır ve okunması şiddetle tavsiye edilir. Hocamdan  bir tane de imzalı kitap talep ediyor saygılarımı sunuyorum. Kendisine kıymetli eşi, çocukları ve torunları ile uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

Yılın Gezgini : Yıl boyu ve sürekli olarak Belçika-Türkiye arasında mekik dokuyup  her geldiğinde   ‘Çok şükür bu sefer de pasaport kontrolünde alınmadan  geldin’ dediğimiz koca yürekli adam, en korkusuz klavye delikanlısı sayın abim Gürkan Gezginer bu ödülü alacağını zannetse de maalesef ödül çok kıymetli hocam Armağan Kars’a gidiyor. Gezmek ve görmek sadece yurt dıına çıkmakla olmuyor. Ülkemizin muhteşem coğrafyalarını bu yıl hocamın objektifinden seyrettik. Ben en çok kedili fotolarla, denizin ortasındaki ‘Deniz yıldızı Armağan Hoca’temalı fotosunu beğendim. Bir  de yılbaşı için yaptığı darbuka şovu çok tuttum. Sayın hocam; saygılar sunar bu yılda sizi ilgiyle izlediğimizi bilmenizi isterim.

Yılın en başarılı yapı denetim görevlisi : Bu ödül de nerden çıktı diyecek olanlara sadece şunu söylüyorum; bir inşaatın ruhsatını hızlı almanız, o işi belediyede takip eden yapı denetim görevlisi ile doğrudan bağlantılıdır. Adaylar Fırtına45’den Bekir, İnzem’den Yücel ve ismi yapı denetiminden daha meşhur olan sevgili kardeşim Tamer Hekimoğlu’dur. Bu üç emekçi de bu ödülü fazlasıyla hak ediyor ama bende olan kredisinin fazlalığından ötürü ödül bu yıl Tamer’e gidiyor. Kankası Şaban Şen bu yılı ödülsüz kapattığı için bu ödülü onun gözüne sokmadan kutlamasını öneriyorum. Yoksa Şaban bu yıl çok başımızı ağrıtır. Bu arada özel isimleri ve bazı vurguları ısrarla koyu harfle belirtsem de size ulaştığında yılın editörleri tarafından nedense normal şekilde baskıya gönderiliyor. Yılın editörleri ödülünü aceleye mi getirdik acaba ? neyse verilen ödül geri alınmaz. Bir -iki kişi daha kaldı, ödüle layık olan, sanırım bir yazı daha gelecek…

Sevgi ve ışıkla….

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.