YOLUN AÇIK YÜREĞİN SERİN OLSUN

Kimdir, nedir, nereden gelmiştir, ne iş yapar hiç önemi yoktur.  Genç bir delikanlıydı tanıdığımda. Bir şeyler yapmaya çabalayan herkesten bir şeyler öğrenmeye çalışan, gayet samimi, doğru yerde doğru sorular soran bir gençti.  Negatif değil, Pozitif bir enerji veriyordu, en azından ben sohbetlerimizde mutlu oluyordum.  Öğrenmek için gösterdiği çabaları görebiliyordum.

24 yıldır tanıdığım bu genç adamın, zaman zaman eleştirdiğim bazı uygulamaları, düşünceleri olmuştur, yinede yanlışını gördüğüm her an eleştirebilirim. Ama ilçemizden yetişmiş böyle genç ve idealist değerlerin, asla kurt kapanına girmesine veya alınmasına gönlüm razı olmamıştır. Sözümüze itibar etmeyen çok gençlerimiz o kurt kapanlarında kendi kendilerini heba etmişler ve bu gün zurnanın son deliği bile olamamışlardır. 

Sayın Olgun’a yıllarca bu düşünce ile baktım. Kendisi ile ilgili hiç yanılmadığımı görmekten her zaman da mutlu oldum. Bu güne kadar,  İlçemize ve İlçe halkımıza, verdiği bir zararı, en azından ben görmedim ve bilmiyorum.  Birileri hakkında, çıkarları için iftira ve kötü sözünü de duymadım.  İnançlı, idealist bir evladımız olarak tanıdım…

Hakkında fikir beyan edecek kadar kendisini tanıdığımı da iddia edebilirim.  

Kendisini eleştirenler olabilir, sevmeyenler olabilir, sofralarında meze yapamayan aklı evveller olabilir. Beni bunların hiç biri ilgilendirmiyor. 8 Yıl önce odaya adım atarken, oraya nasıl geldiklerini, ilk dört yılda neler yaptıklarını herkes gibi bende çok iyi biliyorum. 

Uygulama ve düşünce farklılıkları, öne çıkma arzuları insanoğlunun fıtratında olan meziyetlerdir.  Bu meziyetleri sevmeyebiliriz ama eğer sonunda başarı varsa saygı duymak zorundayız.

Tüm Torbalı halkını, Kurum, Kuruluş, Sivil toplum Kuruluşları ve Siyasi partileri ile bir bütün hale nasıl getirdiklerini hepimiz çok iyi biliyoruz.  Sayın Ahmet Dalgıç, Sayın Şükrü Kolcu ve Sayın Behçet Çınar’ı unutursam haksızlık etmiş olurum.  O dönemde “Torbalımızı çöplük yuvası olmaktan kurtaran,  Belediye Başkanının ve İktidarın İlçe Başkanının sessiz kaldığı bu günlerde, dört ayağı sağlam bir masa etrafında bizi toplayan, Behçet Çınar, Abdulvahap Olgun, Ahmet Dalgıç ve Şükrü Kolcuya Teşekkür ediyorum” diye yazmıştım. Bu isimler arasında sevmeye fırsat bulamadığım insan bile olsa hakkını teslim etmek insanlık görevimdir.

Ticaret Odası, her ne kadar patronlar kulübü gibi değerlendirilse de, Torbalı Ticaret Odası Başkanlığı ve yönetim kurulu 8 yıldır İlçe halkına dolaylı yönden çok büyük hizmetler yapmıştır.  Bunu hiç kimse inkâr edemez.  İlçemizin yetiştirdiği çok değerli iş adamlarımızı da çok iyi tanıyorum.  Bunların hiç biri yıllarca oda başkanlığına talip olmamışlardır. Oda başkanlığı son yıllarda her iş adamı için cazip bir makam haline gelmiş ve getirilmiştir.

Bu gün bu makama ikinci defa oturan kardeşimizle, talip olup çekilen kardeşimizin İlk dört yılda, İlçemize büyük hizmetleri birlikte yaptıklarını da kimse inkâr edemez. 

Sevgili Olgun aday olmuşsa karşısına çıkacak adayın şansının olmadığı apaçık göründüğü bir ortamda,  kendisine çok ayrı bir muhabbet beslediğim değerli kardeşim, bazı aklıevvelere semer olmamış, onurlu bir davranış sergileyerek sahip olduğu saygınlığını korumuştur. Kendisini gönülden kutluyorum.  

Başkanlığa ikinci dört yıllığına tekrar seçilen Sevgili Olgun’u da yürekten kutlar başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Sayın Olgun’un bu makamlarda İlçemize yapacağı hizmetler sadece lojistik denebilecek seviyededir. İlk 8 yıl içinde yapılabilecekler zaten yapılmıştır. Artık, Sayın Olgun’un,  ilçemize daha büyük hizmetlerin ve iş dünyasından yatırımların getirilmesinde etkili olabilecek makamlara getirilmesi benim kişisel arzum ve dileğimdir.  

Torbalı halkı içinde zaten, Sayın Olgun ile ilgili yoğun değerlendirmeler çoktan yapılmaya başlanmıştır. Hiçbir etki altında kalmadan, kendimizi kibre ve komplekse sokmadan, hepimiz yürekten, Sayın Olgun’u takdir etmeliyiz.

Sevgili Olgun, Yolun açık Yüreğin serin olsun.

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.