GENÇLİK “İYİ” GELİYOR

Meral Akşener öncülüğünde kurulan İYİ Parti her geçen gün büyüyor. Devlet Bahçeli’nin  hanımefendi biraz dinlenecek sözüyle başlayan süreç ve 1 Kasım seçimlerinde alınan kötü sonuçla 40 milletvekilinin kaybedilmesinin ardından Akşener dinlenmek gibi bir niyetinin olmadığını gösterircesine elini taşın altına koymak istemişti. Fakat bu dönemde önüne taşlar konulmaya çalışıldı. Hükümet yönetimi tecrübesi bulunan ve 54. Türkiye Hükümeti'nde İçişleri Bakanlığı görevinde bulunarak bu görevi yapan ilk kadın İçişleri Bakanı olan Meral Akşener’in başlattığı iyi hareket Torbalı’da da her geçen gün büyüyor. Çeşitli engellemelere ve zorluklara rağmen kurulan partinin Torbalı yapılanmasını daha önce yazmıştım. Kurt olarak tabir edilen eski bir siyasetçi olan Hasan Akbıyık yanına Mustafa Terzioğlu gibi önemli isimleri alarak Torbalı teşkilatını kurdu. Ardından gençlik kolları oluşturuldu.

ÖNEMLİ İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Gençlik kolları siyasi partiler için olmazsa olmazlardandır. Çünkü siyasette tecrübe kadar enerji de oldukça önemlidir. İYİ Parti Torbalı Gençlik Kolları’nda yüzde 25 kadın kotası bulunuyor. Diğer partilerle bir kıyaslama yapacak olursak İYİ Parti Gençlik Kolları eğitim düzeyi yüksek isimlerden oluşuyor. Gençlik Kolları Başkanı Gizem Koç Lisans Mezunu. Sayman Üye Ahmet Künarlıoğlu ve Sekreter Helda Yaman Lisans Mezunu. Öte yandan gençlik kollarında Yönetim Kurulu Üyesi/Başkan Yardımcısı/Teşkilat Başkanı görevini Mehmet Sait Güldoğan yaparken İnsan Hakları ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Duygu Köymen, Basın,Yayın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Emre Akman, Yönetim Kurulu Üyesi/Başkan Yardımcısı ise Hasan Öksüm olarak belirlendi. Yönetimde ise Süleyman Şahin, Turan Özçelik, Mustafa Öner, Mert Terzioğlu, Ramazan Özer, Safiye Yıldız, Emre Puyan gibi isimler yer alıyor.

ÇEŞİTLİ MESLEKLERE SAHİPLER

Torbalı siyaseti için önemli bir kazanç olan İYİ Parti Torbalı Gençlik Kolları ilçe siyasetine yeni bir renk ve oldukça hareket getirecek. Alışılmışın dışında çeşitli mesleklere sahip gençlerden oluşan yönetim Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adaylığı için başlatılan imza toplama kampanyasında da etkili rol oynadılar. İlçe Seçim Kurulu’nda günlerdir çalışmalarda bulunan ve imza atmaya gelen Meral Akşener sevdalılarıyla oldukça yakından ilgilenen gençler İlçe Başkanı Hasan Akbıyık’ın Torbalı siyasetine bırakacağı çok önemli bir miras olacak. Gençleri getir götür işlerinde kullanmayan, siyasette ağır top dediğimiz yaşlılara ezdirmeyen, onların Torbalı’nın yarınları oldukları bilinciyle hareket eden ve en önemlisi bu gençleri memlekete daha iyi hizmet edilmesi amacıyla bir araya toplamayı başaran İYİ Parti Torbalı İlçe Teşkilatını tebrik ediyorum.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.