EL İNSAF!

Yazmayayım dedim ama kendimi tutamadım. Artık bu konuya değinmek istiyorum. Torbalı’nın parası Torbalı’da kalsın diye afişler asıldı. Esnaflarımız kazansın diye birlik olundu. Çok güzel hareketler oldu. Erkek kısmını ilgilendiren bir konu var. Değineceğim konu belki berber esnafları kızdıracak.

Berberde tıraş olmak artık zorlaştığını düşünüyorum. Yeni fiyat listesini öğrendiğimden bu yana canımı sıkıyor. Saç, sakal ve yıkama toplam 30-35 TL arasında değişiyor. Bu nedir el insaf. Kusura bakmayın ama inanın ki bu para bazı vatandaşlarımızın günlük yevmiyesidir. Elbette esnaf yaptığı işin hakkını alacak, evine ekmek götürecek, dükkanın kirasını ödeyecek, elektrik, su ve malzemelerin parasını ödeyecek. Ama 30-35 TL bana göre çok para. Birkaç takipçimiz bu konuya değinmemi istedi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Halil Gülcü bu konuda berber esnafları ile bir araya gelip yeni bir düzenleme getirmesi gerek.

ASANSÖR TAKIM OLDUK

Şampiyon olacaktı, küme düştü. Evet, yanlış okumadınız. Torbalıspor, 2017-2018 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 8. Grupta Şampiyon olmak için büyük bir mücadele örneği sergiledi. Yüzüp yüzüp kuyruğuna geldi, denir ya. İşte tam orada şampiyonluğu kaçırdı. Lig şampiyonluğunu 3 puan ile Ödemişspor’a kaptırdı. Bu yetmiyormuş gibi üstüne play out şoku yaşandı. Play out bilmeyenler için ne anlama geldiğini söyliyeyim. Aynı ligde 3 İzmir takımı varsa, izmir takımları arasında 3. Sırada tamamlayan takım küme düşer, 2. Sırayı alan tam küme düşmemek için bir alt ligin şampiyonu ile mücadele eder. Torbalıspor’un durumu böyle oldu.

Küme düşmemek için Süper Amatör Lig şampiyonu İzmirspor ile karşılaştı. İzmir Atatürk Stadyumunda iki takım karşılaştı. Müsabakayı İzmirspor 1-0’lık skorla tamamladı ve şampiyonluğunu ilan etti. Ligi şampiyon bitirecekken 2. Olan temsilcimiz ise ne yazık ki küme düştü. Çok üzücü bir durum geçmiş olsun diliyorum. Fakat şu konuya değinmeden geçmek istemiyorum. Statü gerçekten de çok kötü. En büyük örneği Torbalıspor oldu. Ligi 2. Tamamlayıp küme düştü. İnşallah gelecek yıl saçma sapan statüler değiştir. Daha cazip bir sistem kurulur. Burada hem emekler hem hayaller boşa gidiyor. Umarım bir daha böyle bir olay yaşanmaz ve takımımızı asansör takım olmaktan kurtarmamız gerek.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.