TERZİOĞLU’NDAN BEHÇET ÇINAR AÇIKLAMASI

Yıldızı sönenler başlıklı yazımın ardından çoğu olumlu olmak üzere olumsuz dönüşlerde oldu. Arayıp serzenişte bulunanlar, yıldızı parlayanları merakla bekleyenler, yazılı açıklama gönderenler, 2019 seçimlerinde yeniden aday olacağını söyleyenler vs. Mesela Mustafa Terzioğlu, MHP’nin en fazla oyu Yurdadoğ Mutlu zamanında almadığını söyledi. Mustafa Terzioğlu’na göre 2007 genel seçimlerinde MHP Torbalı’da daha yüksek bir oy ortalaması tutturmuş. Şöyle; 2007 milletvekili seçimlerinde Behçet Çınar Torbalı MHP İlçe Başkanı, Mustafa Terzioğlu İlçe Başkan Yardımcısı. Torbalı’da 56 bin seçmen var. MHP 11 bin 800 oy almış. Bunu ortalamaya göre hesapladığın zaman MHP’nin Yurdadoğ Mutlu döneminde aldığı %15 oy oranını geçiyor. Mustafa abi kendi muhasebesine göre haklı olabilir. Kısaca geçmiş seçimlere göz attığımızda şunu çıkarmak gerekiyor. MHP son yıllarda Torbalı’da yakaladığı ivmeyi seçim seçim kaybediyor. Mesela 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan Torbalı’dan % 40 oy almış CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu %47 oranında oy almıştı. Evet hayır referandumunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan için MHP’nin de desteğine rağmen Torbalı’da %38 evet çıkmıştı. Birilerinin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekiyor.

*** Bir devlet memuru abimiz aradı. İsmini söylemeyim biraz bu işlerin içinde olanlar anladı. Çok kısa sürede emekli olacağını söyleyip yıldızı parlayan listesine gireceğini söyledi. Planların nelerdir diye sorduğumda ise 2019 belediye seçimlerinde CHP’den adayım dedi. Aday adayımı dedim, hayır hayır kesinlikle adayım Ankara’da çok sağlam destekçilerim var dedi. Tabi ki devlet terbiyesi almış, devlet ciddiyetini yaşamış, ömrünü devletin kurumlarında vatandaşa hizmet ederek geçirmiş bir aday profili Torbalı’mız için gayet güzel olur. O günleri görmek dileğiyle.

METİN ŞİMŞEK’TEN YAZILI AÇIKLAMA

2014 belediye seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan Metin Şimşek yazılı bir açıklama gönderdi. Mesleğimizin ilkelerinden biride cevap hakkıdır. Cevap hakkını kullanan Şimşek’in yazılı açıklamasını imla ve yazım kurallarına dokunmadan aynen paylaşıyorum. “Yıldızı sönenler listesine girmişim ne mutlu bana. Öncelikle şunu söyleyeyim bu listeye giren ve girmeyen herkesin toplumun içerisinde bir değeri, bir yeri vardır. Her insanın yıldızı kişiliğinde saklıdır. Asıl yıldız milletin gönlünde taht kurmaktır. Kişiliğiyle çalışmalarıyla görev aldığı kurumun yıldızını parlatmaktır, kendi yıldızını parlatmak değil! Bir göreve, bir hizmete talip olmak, kendisinden, ailesinden, maddi manevi tüm değerlerinden fedakarlık etmeyi göze almak demektir. Ne mutlu ki memleket sevdası ile milletimize hizmet aşkı ile göreve talip olanlara, görev yapanlara. Bu niyet ve arzu ile yola çıkan herkesi canı gönülden kutluyorum. Metin ŞİMŞEK’e gelince 25 yıl önce sıfırdan başladığım ticari hayatım ve 2001 yılında muhtar bile olamaz dedikleri Cumhur Başkanımız R.Tayyip ERDOĞAN ile birlikte çıktığımız kutlu yürüyüşte Akparti Torbalı kurucu teşkilat başkanlığını üstlenmek yıldızların en güzelidir. Yüzümüzün akı, Milletin sevdalısı R.Tayyip ERDOĞAN sayesinde edindiğimiz yıldız, hiçbir zaman sönmeyecek, kaybolmayacaktır. Şunu söylemek isterim ki; hiçbir zaman kul hakkıyla veya iktidar partisi hangisi ise ona yamanıp menfaatlerim, çıkarlarım için, etiket için, yıldızımı parlatmak için bana sunulan teklifleri değerlendirmedim. Millete hizmeti hakka hizmet bilerek 2001 yılında liderimiz R.Tayyip ERDOĞAN ile siyasete girdim. Bir süre ara versem de bu zorlu süreçte R.Tayyip ERDOĞAN’ı yalnız bırakmaya, ilçemizin, memleketimizin yanlış yöne sürüklenmesine duyarsız kalmaya hiç niyetim yok. Belediye başkanı adaylığıma gelince adaylığımı 17 Kasım 2017 tarihinde açıkladım. Daha belediye seçimleri ve aday belirleme süreci henüz başlamadı çalışmalarımızı ve sonuçları ilerleyen tarihlerde hep birlikte göreceğiz. Şu an Vakit Türkiye vakti Ülkemizin, milletimizin menfaati için kurulan Cumhur ittifakının kazanması için çalışmak vaktidir. Bu vesile ile tüm halkımızı duyarlı olmaya çağırıyorum. İçeriden dışarıdan ülkemizin üzerinde oynanan oyunları görmelerini rica ediyorum. Ülkemizin geçmiş tarihini, maddi ve manevi durumunu doğru kaynaklardan araştırarak karar vermelerini, gönül rahatlığıyla oylarını kullanmalarını temenni ediyorum. Saygılarımla Metin ŞİMŞEK

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.