RECEP TOPRAK’IN POTANSİYELİ

Siyasetle biraz ilgilenenler iyi bilir. Torbalı’ya sonradan göç edenler için Recep Toprak; TEDAŞ’tan emekli. Yeteneksizsiniz, O Ses Türkiye gibi yarışmalarda dereceler elde eden ülke çapında tanınan müzisyenler Erdal- Burak Toprak Kardeşlerin babaları. AK Parti kimliğiyle ön plana çıkıyor. 2014 belediye seçimlerinde Adnan Yaşar Görmez’in aday gösterilmesinin ardından meclis üyeliği için başvuruda bulundu. Görmez’in listesinde kendisine yer bulamadı. Listelerin açıklandığı gün oğlu Burak’la oturuyoruz, baban listeye girememiş dedim. Nasıl yani deyip bir hışımla telefona sarılıp babasını aradı. Ama Recep abi sakin ol oğlum gibisinden yatıştırıcı cümleler kullandı. Velhasıl kelam Adnan Yaşar Görmez belediye başkanı oldu ve Recep Toprak Fen İşleri Amirliği görevine getirildi. Zaten ne olduysa buradan sonra başladı. Recep Toprak yıllarca bünyesinde çalıştığı TEDAŞ’tan olsa gerek sahayı çok iyi bildiği için çok önemli çalışmalar yaptı. Vatandaşa hizmet için birimindeki bütün imkanları seferber etti. Recep Toprak’ın bu çalışmaları birilerini rahatsız etmiş olacak ki görevden alındı. AK Parti küskünlerinden biri olduğunu kimse inkar edemez. Ancak Recep Toprak’ı küstürenlerin atladığı bir detay vardı. Diyarbakırlı Toprak çevresi ve hemşerileri tarafından oldukça sevilen bir isim. Gittiği her ortamda her siyasi görüşten kesim tarafından büyük saygıyla karşılanıyor. Bütün bunların farkında olan ve siyasetin içinden pişerek gelen Atilla Kaya devreye girerek Recep Toprak’ın gönlünü geri aldı. Nitekim aradan geçen süre içerisinde Recep Toprak Torbalı Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin başkanı oldu. Ciddi bir potansiyele sahip olan Çermikliler Derneği bu ara ziyaretçi akınına uğruyor. İlçeye gelen milletvekili adayları mutlaka uğrayıp bir çaylarını içiyor. Üstelik bu ziyaretleri belli bir partiden isimler yapmıyor. İYİ Partilisi, CHP’lisi, AKP’lisiyle iyi ilişkiler içerisinde olan Recep Toprak’ı son olarak İYİ Parti İzmir 1. Böge 2. sıra adayı Yıldırım Ulupınar ve AK Parti İzmir 2. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Necip Nasır ziyaret etti. AK Parti’nin Torbalı kurucularından olan ve parti içinde bugüne kadar birçok önemli çalışmaya imza atan Recep Toprak, Torbalı siyasetinde önemli bir rol üstleniyor. 20 binden fazla üyesi bulunan Çermikliler Derneği’nin oy potansiyeli 12 binden fazla. Özetle, Ramazan ayı boyunca çeşitli işadamlarının yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için iftar çadırları kurduran Recep Toprak yabana atılacak bir isim değil.

HASTANEYE ÇİRKİN SALDIRI

Yıllarca hastane yapılması için her yolu denedik. Yapıldı yapılacak derken ege bölgesinin en modern hastanelerinden biri yapıldı. Fiziki olarak oldukça kapsamlı olan hastanemizde zamanla yeni doktor ve personel atamalarıyla hizmet kalitesi de arttı. Vatandaşın daha iyi hizmet alabilmesi için hastane bünyesinde kütüphane, mescit oturma alanları yapıldı. Önceki gün hastaneye giden ve gazetemizde muhabir olarak yeni başlayan Nagihan Dağdelen arkadaşımız bir fotoğraf çekmiş. Fotoğraflara bakınca yazık dedim içimden. Vatandaşların oturması için koyulan koltukları yırtmışlar. Bunu hangi zihniyet hangi amaçla yapar anlayamıyorum. Bir insan neden devletin malına zarar verip kamuyu zarara uğratır. O koltuklar biz oturalım diye var. Hastaneye gelen her vatandaşın başına bir güvenlik görevlisi koyacak değiller. Burada bizlere de görevler düşüyor. Mesela bunu yapan yanımızdaki biriyse uyaralım. Gerekirse şikayet edelim. Kamu malına zarar vermek kimsenin haddine değil.

NOT: Dün yüreğimiz şehit haberiyle yandı. Hayatının baharında gencecik bir kardeşimiz Şırnak’ta hain teröristlerin kalleşçe kurduğu patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düştü. Kahraman askerimiz Onbaşı Çağatay Necati Dinç kardeşimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.