APOLETLERİN HAKKINI VEREN MÜDÜR

Yıllardır gazetecilik mesleğinde ağırlıklı olarak asayiş birimlerini takip ettim. Birçok olaya tanık oldum.Cinayet, hırsızlık, cinsel istismar olayı, kavga, ve uyuşturucu gibi birçok konuda haber yaptım. Bu yıl kadar Torbalı’da yapılmayan uyuşturucu operasyonuna rastlamadım. Bu yıl muhteşem şekilde uyuşturucuya savaş açılmış durumda. Kimseye göz açtırılmıyor. İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü bu konuda tebrik ederim.

 

Özellikle Torbalı’daki görevine başlayan İlçe Emniyet Müdürü Zeki Oğuz Kesen, uyuşturucuya yönelik yaptığı çalışmaları görmemezlikten gelemeyiz. Tolerans kesinlikle yok. Mücadelesini takdir ediyorum. Torbalı’ya böyle bir müdür zor gelir. Apoletlerinin hakkını sonuna kadar veren bir müdür. Ayrıca Müdür beyin ekibi de çok başarılı. Organize çalışmaları ve gerçekleştirdikleri birçok başarılı operasyonda hakkını veren birçok isim var. Torbalı onların ismini bilmiyor fakat yaptıkları başarılı çalışmalar, onları eseridir. Torbalı’nın şuan tek bir şeye ihtiyacı var. O da uyuşturucunun bitmesidir.

BAYRAK SAVAŞINA GEREK VAR MI?

24 Haziran seçimleri için yarın sandığa gidicez. Haliyle bu süreçte her yerde partililerin amblemleri, bayrakları, broşürleri ve vekillerin dev bayrakları her sokakta görmek mümkündür. Sadık İleri Bulvarı’nda adeta şölen varmışçasına bayraklar flamalar asıldı. MHP, CHP, İYİ Parti ve HDP bayraklarını baştan sona göre bilirsiniz. Torbalı Merkez’de kafanızı nereye çevirseniz görürsünüz. Torbalı’da gerçekten bir savaş var oda bayrak savaşı!

Bir parti bir yere asıyorsa diğer parti de ya yanına yada karşısına asıyor. Partilerin İlçe Başkanları ve Gençlik Kolları, bu süreçte çok yoğun çalıştığını görebiliyoruz. Olaya farklı bir pencereden bakmak istiyorum. Asılan bayraklar flamalar vs. acaba vatandaşı etkiliyor mu? Şu partinin bayrağı çok güzel şu partiye oy vereyim diye düşünüyor mu acaba. Vatandaşın konuşurken istemeden kulak misafiri oldum. Vatandaş şunu söylüyor, ‘Sokaklara asılan bayrakların yerine o paraları fakir fukaraya dağıtsınlar ülkede yoksul insan kalmaz’ diyerek tepki gösterdi. Bence bu konuda çok haklı bayraklarla kimse oyunu değiştirmez ve verilen o paralar yardıma muhtaç ailelere verilirse onlar için daha faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.