MART 2019 YEREL SEÇİMLERİ (MHP)

24 Haziran seçimlerinden çok öncesinden itibaren Milliyetçi Hareket Partisini takip ettim. Partiyi ve lideri ile olan gözlem ve düşüncelerimi 24 Haziran seçimlerinden hemen sonra bu köşemde yazdım ve siz  okurlarımla
aşağıdaki şekilde paylaştım.

"Milliyetçi hareket Partisi, 49 yıl sonra Ülkemizin sigortası olarak hak ettiği yere oturmuştur. “Her musibetin sonunda bir hayır vardır” derlerdi atalarımız.
MHP bitti tükendi diye davullar çalınırken o geldi Ülkenin ve Türk Milletinin sigortası oldu.  Ben çoğu dostlarımla konuşurken, hatta Sayın Bahçeli'yi eleştirenlere “Ben katılmıyorum, o devlete yakın bir kişi biz devleti tanımıyoruz, Devlet beyin, Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve ben, veciz sözüne güveniyorum” demiştim. Devleti, Ebed
Müddet yaşatmak, Milletin varlığını korumak ufak siyasi hesaplar ile veya bir savaş kazanmak ile olacak şey değildir. Önemli olan muharebeyi kazanmaktır. Yıldırım Beyazıt ve Hayatında hiç savaş Kaybetmemiş Timur arasındaki Ankara savaşını Timur kazanmıştır.
Ama 600 yıllık bir İmparatorluğu kuran ve yaşatan Yıldırım’ın torunları olmuştur. Devlet bahçeliyi yürekten kutluyorum. Uzun soluklu girdiği muharebeden zaferle çıkmıştır ve her ne pahasına olursa olsun taviz vermeden zafere ulaşmış ve MHP’yi Ülkenin sigortası durumuna taşımıştır."


24 Haziran seçimlerinden sonra İlçemizde, siyasi partilerdeki hareketliliği gözlemlemeye çalışıyorum. Ak Parti de Değerli Vekilimiz Sayın Atilla Kaya rehaveti, Chp'de iç kavgalar sürerken,
Milliyetçi Hareket partisinin  tek vücut olmuş yöneticilerinin hiç sahadan inmeden çalışmalarını takdirle izliyorum. İlçe Başkanı Sayın Muhammet Oral'ın performansına hayran kalıyorum.
Yönetimi ile birlikte, girmedikleri mekan, almadıkları gönül olmadığına inanıyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi'nin Torbalı İlçe Başkanı  Sayın Oral'ın, ilçemiz halkın da karşılık bulan iyi uyumlu bir Yönetim Kurulu ile Saygın bir Kadın kolları Başkanlığı diğer partileri kıskandırmak tadır.
Sayın Oral genç olmasına rağmen böyle bir teşkilatı kurabilme becerisini göstermesi ve duyumlarıma göre Mart 2019 seçimlerinde Belediye Başkanlığına aday olduğu söylentisi olası rakiplerini bu günden ürkütmektedir.

Yılların tecrübesi, siyaseti A dan Z ye çok iyi okuyabilen Sayın Osman Aksu'yu, yakından çok iyi  tanıyorum. Sevgili genç Başkan Muhammet Oral, bu büyük tecrübeden faydalanarak,  ilçemizde hizmet edecek en üst noktalara gelmeyi kolaylıkla başarabilir.
Şu anda ilçemizde 24 Haziran seçimlerinden sonra güvenilirliği en çok artan parti Mhp'dir. Bu gerçeği herkes görmektedir. Her gittiği yerde itibar gören saygıyla karşılanan Genç Oral'ı yürekten kutluyorum.
Bizler 20 yıl öncesi, bir gün mutlaka Belediyeye üç hilali dikeceğiz diyerek, hayallerimizi haykırdık. 15 yıl aradan sonra Sayın
Yurdadoğ Mutlu ile umutlandık. Sevgili Muhammet ile  gerçekleştiğini neden görmeyelim.
Genel Başkanın ittifak'ı işaret ettiği şu günlerde ilçemizdeki Milliyetçi Hareket Partisinin yükselişini Genel Başkana ve Genel Merkeze duyurmak gerektiğini düşünüyorum. Torbalı'da Ak Parti adayının seçimi alması mümkün  görünmemektedir.
Ama Mhp ile ittifak kurduğu takdirde  olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır.
O zaman 4 yıldır ilçeye birşey kazandırmayan Sayın Görmez örneği varken, Sayın Oral, kendi adaylığı üzerinde yapılacak bir ittifak üzerinde mücadele vermelidir diye düşünüyorum. Sayın Oral'ın önündeki en büyük handikap, İl Yöneticilerinin teşkilatın içine ve işleyişine  müdahale etme hastalığıdır. Ben, MHP’NİN  hem ilçe hem de İl Yönetimlerinde bulunduğum için bu hastalığı çok iyi tanırım. Ahbap çavuş ilişkisini seven halen daha  İl Yöneticiler olduğunu görüyorum.
Sayın Oral, Teşkilatın çalışmalarına dışarıdan müdahaleye  nasıl tepki verdiğini bilemem ama Sayın Aksu'nun bu tür müdahalelerde son derece tavizsiz olduğunu bilirim. Mutlaka Sayın Başkana bu konulardaki tecrübesini aktarmıştır.
Bu konuda gerekirse, İl Teşkilatı içindeki aşıcılar bir şekilde baypas edilebilir.
İlçe Başkanı, İl Başkanı ortak görüşlerini, Genel Merkez ile istişare yapabilirler.


Sayın Oral'ın Bölge Milletvekili, Sayın Prof. Hasan Kalyoncu gibi bir dosta sahip olması, önündeki çok engelleri geçmesine yardımcı olacaktır.

Dileğim Sayın Oral’ın başarıya ulaşmasıdır. Bekleyip göreceğiz.
ALLAH’A EMANET OLUNUZ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.