DEĞERLİ DOSTLAR

DEĞERLİ DOSTLAR

Çiçek festivali bayındırda başladı.  Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Çiçek Bayındır için bacasız fabrika gibidir. 29 Nisan-3 Mayıs arasında kutlanmaya Bayındır’da başladı. Çiçek sahipleri ürünlerini pazara çıkardı. Çiçekler, doğada birçok çeşidi bulunan ve etrafa güzel kokular yayan bitkilerdir. Çevreye renk verir, doğayı güzelleştirir. Doğanın en renkli canlıları çiçeklerdir. Her canlı gibi onların da bir ömrü vardır ve hayatlarını solarak tamamlarlar. Dünya’da binlerce çeşit çiçek olduğu tahmin edilmektedir. Farklı coğrafyalarda farklı çiçek türleri görülebilmektedir.

Çiçekler kırlarda, tarlalarda, apartman bahçelerinde veya seralarda yetişebilmektedir. Ayrıca evlerde de saksı bitkisi olarak mekanı güzelleştirir. İnsanlara pozitif enerji katar, huzur verir. Çiçek, insanların birbirlerini mutlu etmek için aldığı bir hediye de olabilir. Annemize, eşimize, sevgilimize çiçek olarak onların yüzünü güldürebiliriz.

Evinde çiçek besleyen insanların daha sevecen ve hoşgörülü olduğu tespit edilmiştir. Çiçek bu yönüyle insan kişiliğine olumlu katkı yapan bir canlıdır. Çiçek besleyen insanlar canlılığın kıymetini bildiği için başkalarına zarar vermek istemez. Çünkü canlılar doğanın vazgeçilmez dostlarıdır. Çiçekler, doğamızın güzide eserleridir. İnsana huzur veren, bulundukları yeri adeta cennete çeviren çiçekler; şehir içerisinde peyzajda ne kadar kullanılırsa, o kadar güzel güzel görüntüler oluşur.

DEĞERLİ DOSTLAR

Sadece çiçekle kalmaz. Limon çamından, mavi ladine, yer bitkilerine varıncaya kadar her şey mevcuttur orda. Gidip görmenizde fayda vardır. Seyahatte rahmet vardır buyurur peygamberimiz. Gönüllerimizin açılması için ziyaret edilmelidir.

Yöresel yemeklerden keşkek yapar dernekler, ev kadınlarımız, gözlemeler falan derken günün nasıl bittiğini anlamazsınız. Çiçekle uğraşan bu emekçileri işçi bayramını da içine alması dolayısı ile bütün emekçilerin işçi bayramı onlara destek olmak sureti ile kutlamak gerekir diye düşünüyorum.

Ben geceye de kalmak istiyorum diye kalmak istiyorum diyenler için eğlence programları da var. Çeşitli halk dansları topluluğu da var.

Alaca botanik de limon çamları mevcuttur. Kaç santim boyda istenirse bulunur. Kadirşinastir. Gönül insanıdır. Tanışmanızı isterim.

DEĞERLİ DOSTLAR

Bir hafta sonunu değerlendirmenin tam zamanıdır. Alın eşinizi, çocuklarını onları çiçekle tanıştırın. gezin, tozun, yiyin için. İnanın pişman olmayacaksınız. Haydi çiçek severler çiçeğin başkentine doğru yola çıkmaya hazırlanın. İnanıyorum iyi ki geldik diyeceksiniz. Hem değişiklik olur diye düşünüyorum.

Selam ve dua ile.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.