Hoş geldin Turan


Geçtiğimiz gün gazetemizde köşe yazmaya başlayan Feyzullah Turan aramıza hoş geldin. Köşe yazarlığındaki engin tecrübesi ile aramızda olman bizleri mutlu etti. Dik duruşun, gözü pek yazıların, Torbalı için olumlu ve olumsuz düşüncelerini dürüstçe köşende paylaşman bizleri her zaman mutlu ediyordu. Artık seninle aynı gazetede yazmak beni de onur ediyor. Tekrar aramıza hoş geldin.

MODERN bir kent olma yolunda ilerliyoruz. Modern kent olmak sadece bir kurum yâda kuruluş un çalışması ile olmaz. Daha yaşanılabilir bir ilçe için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu konuda vatandaşa da büyük görevler düşüyor. İlçede hep diyoruz ya trafik sıkıntısı var diye. Trafiğin sıkıntı olmasına neden olan en büyük etken düzensiz parklar. Biz aracımızı trafiğin akışını engelleyecek şekilde park edersek elbette trafik sorun olmaya devam eder. İki adım yürümek yerine gideceğimiz yerin illaki kapısının önüne aracımızı park etmeye çalışırsak trafik sorunu hiçbir zaman bitmez. Trafik kurallarına uymazsak elbette trafik herkesi rahatsız etmeye devam eder.

Bakın Tire’ye, Ödemiş’e Bayındır’a.. Bizden çok daha az nüfusa sahip ilçelerde de trafik sıkıntısı var. Torbalı’da da var. Ancak trafikteki en büyük sıkıntı trafik kurallarına uyulmaması. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.

BRAVO GENÇLERE

TORBALISPOR U-15 gençler bir başarıya imza attı. Türkiyenin en elit 20 takımı arasına girmeyi başardılar. Azimli çocuklar maşallah.  Avcılarspor ile 1-1 berabere kalmışlardı ilk maçta. Hastane Bayırspor 3 golle geçtiler. Finalde ise Seferihisarspo’u ezip geçtiler.  Bu gençler ilk kez katılıyorlar şampiyonaya ve ilk turu başarı ile geçtiler. Gençlerimizin önü açık. Baş antrenör Ziya Çelik, Antrenörler Berkay Balcı ve Levent Özer başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

ÇOCUK PİSİKYATRİST OLMALI

GAZETEMİZ muhabirlerinden Hasan Demir geçtiğimiz gün bir haber yaptı. Torbalı’da çocuk pisikyatri doktoru yok diyerek. Bence çok doğru bir tespit yaptı. Yeni yapılan hastane ile birlikte bir çok yeni dalın açılacağını gazetelerden okumuştuk. Bu açılacak bölümlerde çocuklar için psikiyatri bölümünün de olması dikkate alınmalı. Çocuk psikolojisi bence çok önemli bir dal. Sonuç olarak çocukların psikolojisini anne ve babaların anlayamaması çok normal. Bu gibi durumlarda çocuk psikiyatrilerine görev düşüyor. Torbalı Devlet Hastanesi’nde böyle bir bölümün olması çok iyi olacaktır.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.