Jayson Tatum’un Celtics’e Katılmak İçin Damian Lillard’ı Aldığı Bildirildi

NBA Today’de ESPN ve Andscape’ten Marc Spears, Jayson Tatum’un Celtics’e katılması için Damian Lillard’ı işe aldığını duyduğunu paylaştı.

Bir aydan daha kısa bir süre önce Bleacher Report’tan Chris Haynes, yedi kez All-NBA guardı olan oyuncunun yeteneklerini Boston’a taşımakla ilgilenmediğini “söylemenin oldukça güvenli” olduğunu söyledi. Ama belki de Tatum’un satış konuşması etkili olur.

Cumartesi günü, Lillard’ın takas talebinin ardından, Trail Blazers’ın GM’si Joe Cronin, “Dame’ı burada istediğimiz konusunda nettik, ancak bugün ayrılmak istediğini ve başka bir yerde oynamayı tercih ettiğini bize bildirdi. Bizim için değişen şey, kazanmaya kararlı olmamız ve bu hedefin peşinde koşan takım için en iyisini yapacak olmamız.”

Yedi kez All-Star olan oyuncu, önümüzdeki kampanya için 45,6 milyon dolar, 2024-25 sezonu için 48,8 milyon dolar, 2025-26 için tahmini 58,5 milyon dolar ve 2026-27 için 63,2 milyon dolarlık bir oyuncu seçeneğine sahip.

NBA yıldızları genellikle istedikleri yerde, bu durumda Miami’de yer alsa da, Portland’ın yetersiz bulduğu bir dönüş için onu takas etmesi aptallık olurdu.

Boston’ın “yalnızca” Lillard için bir anlaşmada matematiğin işe yaraması için 41 milyon doların biraz üzerinde giden maaşa ihtiyacı var.

Bu, Celtics’in onu Jaylen Brown’dan ayrılmadan alabileceği anlamına geliyor. Malcolm Brogdon, Robert Williams, Payton Pritchard, Justin Champagnie’den oluşan bir paket, üç ilk tur draft hakkı ve seçim takasları, Heat’in Tyler Herro’nun Trail Blazers’a katılması veya üç takımlı bir anlaşmada başka bir yere gitmesi etrafında topladığı bir teklifin üstüne çıkabilir.

Ancak, Portland’ın aldığı en iyi teklifi kanıtlaması pek olası değil. Yine de Boston, Derrick White’ı dahil ederek onu destekleyebilir.

Bu şu soruyu akla getiriyor: Lillard, Brown, Tatum ve Kristaps Porzingis şampiyonluk seviyesinde bir arada var olabilir mi?

Celtics, NBA’deki en yetenekli ilk dörde sahip olacak ve bunlardan üçü sözleşmeli olarak halledilecek ya da halledilecek. Dördüncüsü, takımın önümüzdeki yaz kendisine bir süper maksimum uzatma teklif etme isteği konusunda endişelenmesine gerek olmayan Tatum.

İki kez All-NBA First Team üyesi olan oyuncu, Banner 18’i üretmek için yaptığı bir yıllık deney için dokunuşlar ve şutlar açısından en çok fedakarlığı yapmak zorunda kalabilir.

Boston, Brown’ı uzatmak yerine takas ederek bu olası sorunu da önleyebilir. İkincisi, onu bir yıllığına taşınmaya uygun hale getirmez.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *